سیاهكلی :

وزیر صمت در کمیسیون توضیح داد، قانع نشدیم

وزیر صمت در کمیسیون توضیح داد، قانع نشدیم

پارلمان ایران دات کام: نمایندگان تا فردا فرصت دارند که امضای خودرا پس بگیرند و فضای فعلی، بگونه ای است که استیضاح اعلام وصول خواهد شد.خبرآنلاین: بلافاصله بعد از وداع عبدالملکی با پاستور و ثبت نخستین خروجی کابینه در وزارت کار، استیضاح وزیر صمت، جدی شد و باوجود آنکه مدت زمان زیادی از بررسی این استیضاح در کمیسیون صنایع و معادن نگذشته، یکی از پرجاشیه ترین استیضاح های ادوار مجلس در جریان است.

وزیر صمت، امروز درخالی به کمیسیون رفت که ادعای تهدید پیامکی فاطمی امین به سبب تن ندادن به مطالبات شخصی دو نماینده و نقش این دو در تحریک نمایندگان به استیضاح، به شدت داغ بود و ۴۰ نماینده نیز در نامه ای خطاب به رییس مجلس، خواهان تعیین تکلیف صحت و سقم این ادعا تا قبل از جلسه استیضاح احتمالی شده بودند.

لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن درباره نتیجه جلسه امروز این کمیسیون به خبرآنلاین اظهار داشت: امروز وزیر صمت آمدند و در کمیسیون توضیحاتی دادند ولی نمایندگان و از جمله، خود من، قانع نشدند. وی تعداد نمایندگان خواهان استیضاح را ۳۴ نفر اعلام نمود و اضافه کرد: نمایندگان تا فردا فرصت دارند که امضای خودرا پس بگیرند و فضای فعلی، بگونه ای است که استیضاح، اعلام وصول خواهد شد.

سیاهکلی در مورد ادعای تهدید پیامکی وزیر صمت از طرف دو نماینده نیز اظهار داشت: اتفاقا در این مورد وزیر جمله خوبی گفت، ایشان تاکید نمودند، «نمایندگان امضاکننده استیضاح حتی فشاری برای انتصابات به من وارد نکرده اند».

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: بنابراین، هیچ شائبه و اتهامی دراین زمینه، متوجه امضاکنندگان استیضاج نیست، ضمن این که آقای فاطمی امین به صراحت گفتند که «هیچ پیامک تهدیدآمیزی از جانب نمایندگان دریافت نکرده ام» و به این ترتیب، اساسا، صحت چنین ادعایی، زیرسوال رفت.

نماینده قزوین با اعلان اینکه امروز در مجلس، شخصا، از وزیر در مورد پیامک های ادعایی سوال کردم و ایشان نیز گفتند پیامک تهدید آمیزی دریافت نکرده ام و این ادعا، کذب محض است.

بیشتر بخوانید: محمودی نماینده مجلس: لابی اعضای دولت با نمایندگان برای پشتیبانی از وزیر صمت روزنامه دولت، سرمایه داران و صاحبان ثروت را به همدستی با نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر صمت متهم کرد


منبع:

1401/04/07
09:25:07
0.0 / 5
166
تگهای خبر: اتهام , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام