عضو كمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

افزایش ۳۰ درصدی حقوق مددجویان نهادهای حمایتی

افزایش ۳۰ درصدی حقوق مددجویان نهادهای حمایتی

به گزارش پارلمان ایران دات کام، همدان یک عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰ درصدی حقوق افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در اصلاحات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان اطلاع داد.


کیومرث سرمدی واله در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لایحه دولت در ارتباط با متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان بدنبال تذکرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تورم ۱۰ درصدی و ۵۰ درصد به بالا با افزایش ۱۰ درصدی حقوق نمی خواند که در امر افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان طبق یک فرمول که بندهای مختلفی دارد دولت لایحه زده و این لایحه به کمیسیون اجتماعی و کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شده است.
وی با اعلان اینکه اصلاحاتی در این لایحه انجام شده است، اشاره کرد: همچون این اصلاحات می توان به افزایش ۳۰ درصدی حقوق افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد و افزایش حقوق جانبازان و رزمندگان معسر و افزایش حقوق شاغلان و بازنشستگان اشاره نمود.
سرمدی واله بیان کرد: این اصلاحات در مجلس مطرح و قسمتی از آن تصویب شده و چند بند آن باقی مانده که در جلسه هفته آتی نهایی و بعد از آن به شورای نگهبان می رود که مراحل قانونی خودرا طی نماید.
وی در ادامه با اشاره به آسفالت ریزی گردنه اسدآباد اظهار داشت: با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیاردریال عملیات روکش سراسری آسفالت لاین رفت و برگشت گردنه در حال انجام بوده که طی سه قرارداد بیش از ۸۰ هزار تن آسفالت در این محور راهبردی کشوری اجرا می شود.
سرمدی واله اشاره کرد: شهرستان اسدآباد زخم های کهنه و مشکلات مختلفی از گذشته های دور در زمینه های فرهنگی و عمرانی دارد که خیلی از این مشکلات باید در سالهای قبل مرتفع می شد اما تا امروز باقی مانده و این امر دلیل بر عدم پیگیری این مشکلات نخواهد بود و بطور قطع در دست پیگیری ما بوده و هست.
نماینده اسدآباد در خانه ملت در ادامه با اشاره به این که راه اندازی شهرک فولاد در شهرستان اسدآباد در دست بررسی می باشد، اشاره کرد: طرح شهر فولاد با یک سرمایه گذار بخش خصوصی و با سرمایه گذاری ۵۰۰۰ میلیارد تومان هم اکنون تهیه شده است.
وی با اعلان اینکه بحث صنعت فولاد یک صنعت آب بر بشمار می رود و دشت اسدآباد دارای مشکل تنش آبی است، اشاره کرد: در این رابطه بحث استفاده از پساب فاضلاب شهری اسدآباد را پیشنهاد داده ایم و در صورت ساماندهی فاضلاب شهر اگر بتوان آب پسماند استحصالی تصفیه خانه شهر را به کارخانه ای که مکان آن باید مشخص شود هدایت نماییم، این آب پسماند تصفیه خانه هم در آمدی از محل فروش خواهد داشت و هم سبب پای گیری این شهرک می شود.1401/08/07
08:59:34
0.0 / 5
231
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳