بررسی درخواست تحقیق و تفحص ازشركت های زیرمجموعه سازمان بنادر در كمیسیون عمران

بررسی درخواست تحقیق و تفحص ازشركت های زیرمجموعه سازمان بنادر در كمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی درخواست تحقیق و تفحص از شرکتهای زیرمجموعه سازمان بنادر و دریانوردی در جلسه امروز این کمیسیون اطلاع داد.


سید البرز حسینی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون درخواست تحقیق و تفحص از شرکتهای زیرمجموعه سازمان بنادر و دریانوردی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این درخواست خواست تحقیق و تفحص دارای ۱۲ محور بود که بخشی از آن به ناکارآمدی مدیریتی در این مجموعه باز می گشت. در نهایت اعضای کمیسیون عمران با درخواست تحقیق و تفحص موافقت کردند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: دستورکار بعدی کمیسیون بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقنامه اروپایی حمل و نقل محصولات خطرناک از راه جاده (ای دی آر) بود. این توافقنامه برای حمل مواد خطرناک آئین نامه های مخصوصی داشت که ما عضو آن نیستیم بنابراین خیلی از ظرفیت های حوزه حمل و نقل را از دست داده ایم. با عنایت به عدم عضویت در آن ما نمی توانیم از ظرفیت کشورهای اروپایی استفاده نماییم و همینطور سایر کشورها هم نمی توانند از ظرفیت ایران استفاده کنند. بنابراین اعضای کمیسیون با آن موافقت کردند.
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ادامه هم لایحه آئین نامه موسسه های به رسمیت شناخته شده (آر-اُ) در زمینه خدمات صدور گواهینامه های قانونی فنی و ایمن دریایی الحاقی به کنوانسیون بین المللی ایمنی جان اشخاص در دریا(سولاس)؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این لایحه ایران را به کنوانسیون های بین المللی اضافه می کند تا سطح کیفی آموزش های ایمنی دریا ارتقاء پیدا کند ازاین رو مورد موافقت اعضای کمیسیون عمران قرار گرفت.
ایشان در ادامه تصریح کرد: همینطور در جلسه امروز کمیسیون دو لایحه موافقتنامه سرویسهای هوایی دو جانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق و دولت جمهوری صربستان که فرصت های تبادل کالایی و مسافری را از راه استفاده از خدمات هوایی برای کشورمان برقرار می کنند هم مورد بررسی و در نهایت موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت.
منبع:

1400/03/04
22:18:34
0.0 / 5
868
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲