یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

طرح مالیات بر عایدی سرمایه سبب رونق تولید می شود

طرح مالیات بر عایدی سرمایه سبب رونق تولید می شود

اصفهان یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بزرگ ترین حسن طرح مالیات بر عایدی سرمایه این است که پول های سرگردان مردم به سمت تولید و اشتغال می رود و از سفته بازی و دلالی در بازارهای مختلف جلوگیری می شود.اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا درباره تصویب کلیات "طرح مالیات بر عایدی سرمایه" در مجلس، اظهار نمود: درحال حاضر کلیات این طرح تصویب شده و طرح به کمیسیون های مختلف می رود و نمایندگان، مرکز پژوهش های مجلس و اساتید مختلف روی تبصره ها و مفاد آن نظر می دهند. وقتی چکش کاری لازم روی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون های مختلف انجام شد طرح به صحن علنی می آید که اگر صحن آنرا تصویب کند ۱۰ روز نمایندگان فرصت دارند که روی مصوبات کمیسیون پیشنهاد دهند.

وی با اعلان اینکه درحال حاضر با کلیات طرح موافقت کرده ایم، اضافه کرد: بدین سبب اول پیشنهاد نمایندگان به رأی گذاشته می شود و اگر پیشنهاد رأی آورد مصوبات کمیسیون می تواند حذف شود و چیزی نیست که درحال حاضر به تصویب ۱۰۰ درصدی رسیده باشد. نمایندگان معتقد هستند باید روی طرح مالیات بر عایدی سرمایه کار کارشناسی بیشتری صورت گیرد تا به مردم فشار وارد نشود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس اظهار داشت: در صورت تصویب نهایی این طرح و اجرای آن سفته بازی و دلالی در بازارهای مختلف کاهش پیدا می کند و برای مثال اگر کسی بخواهد طلا یا ارز بخرد باید هنگام فروش، مالیات آنرا نیز بپردازد و خیلی از کشورهایی که در تولید پیشرفت کرده اند مالیات هایی را روی عایدی بر سرمایه وضع کرده اند تا طلا، مسکن و... بعنوان سرمایه محسوب نشود و پول ها به سمت تولید سوق پیدا کند.

سلیمی اشاره کرد: رونق تولید نیز سبب اشتغال پایدار می شود. کشورهای پیشرفته وام هایی که برای تولید اختصاص می دهند صفر درصد است که در نتیجه سبب رونق یافتن تولید می شود. مردم ایران نمی دانند که با پول سرگردان خود چه کاری انجام دهند و اگر مدیریت و برنامه ریزی درستی شود شهروندان سرمایه های خودرا به سمت تولید خواهند برد، در نتیجه بخش تولید کشور پیشرفت زیادی می کند و مشکل اشتغال نیز تا حد زیادی مرتفع می شود.

وی اضافه کرد: بدین سبب بزرگ ترین حسن طرح مالیات بر عایدی سرمایه این است که پول های سرگردان مردم به سمت تولید و اشتغال می رود و از سفته بازی و دلالی در بازارهای مختلف جلوگیری می شود. به احتمال قوی طرح مالیات بر عایدی سرمایه دو ماه دیگر برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس می آید و نمایندگان درباره تصویب یا تصویب نشدن آن تصمیم گیری می کنند.
1400/03/11
22:42:05
0.0 / 5
839
تگهای خبر: برنامه , تصویب , طرح , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام