نماینده زاهدان به وزیر بهداشت:

انتظار جایزه نداشته باشید

انتظار جایزه نداشته باشید

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایسنا نوشت: نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مگر من به آقای نمکی چه مطلبی گفتم که ایشان با بیان سخنان نامناسب احساسات میلیونها ایرانی را جریحه دار کرد.فداحسین مالکی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان نمود: بنده از هیأت رئیسه مجلس دلخورم، بر مبنای ماده مذکور شأن، جایگاه و اقتدار نمایندگان باید از جانب هیات رئیسه مجلس حفظ شود. بعد از فراز و فرودهای بوجود آمده در مسائل زاهدان، آقای رئیس جمهور تمام قد از وزیر خود دفاع کرد اما مجلس سکوت کرد.
وی در ادامه اظهار نمود: مردم خود شاهد مباحث میان بنده و آقای نمکی در زاهدان بودند. از مردم ایران که با مردم مظلوم و نجیب سیستان و بلوچستان همصدا شده اند، سپاسگزارم. مگر من به آقای نمکی چه مطلبی گفتم که ایشان با بیان سخنان نامناسب احساسات میلیونها ایرانی را جریحه دار کرد؟ بنده به ایشان گفتم که شما در ارومیه گفتید که امروز سیستان و بلوچستان تنها یک نفر فوتی داشته و زاهدان ۴۵۰ تخت خالی دارد، از طرفی شما مطرح کردید که درحال سیاه نمایی درباره وضعیت سیستان و بلوچستان هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به جای این که آقای نمکی پاسخ مناسبی درباره موضوعات مطرح شده عرضه نماید و از مردم سیستان عذرخواهی کند، از واژه های نامناسبی در مقابل بنده استفاده نمود. بعد از بررسی هیأت وزارت کشور از شرایط استان سیستان و بلوچستان تمامی موضوعات مطرح شده از جانب آقای نمکی رد شد و آنچه حقیقت بود اعلام گردید.
وی در ادامه تصریح کرد: امروز بالاترین آمار فوتی کشور در ارتباط با استان سیستان و بلوچستان است. هم اکنون از هر ۱۰۰ نفر، ۱۰ نفر فوت می شوند که این آمار رسمی است و من به این آمار هم معترضم چون که پراکندگی استان سیستان و بلوچستان بسیار است. آقای نمکی انتظار دارد که مردم به او جایزه دهند در حالیکه باید شهامت داشته و از مردم عذرخواهی کند. سیستان و بلوچستان ۲۶ شهرستان دارد که از این میان ۱۴ شهرستان فاقد بیمارستان است.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به وی تصریح کرد: موضوعات مطرح شده را قبول داریم، وزیر حق ندارد خارج از نزاکت صحبت کند.

27219


منبع:

1400/05/03
12:50:05
0.0 / 5
918
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳