رونمایی رئیس کمیسیون اجتماعی از خط قرمز کارگری مجلس با دولت

رونمایی رئیس کمیسیون اجتماعی از خط قرمز کارگری مجلس با دولت

به گزارش پارلمان ایران دات کام ایرنا نوشت: اسماعیلی اشاره کرد: هر ساله درصدی افزایش تورم وجود دارد. ولی نباید این مساله را بهانه کرد که حقوق کارگران افزایش نیابد.ولی اسماعیلی درباره راهکارهای ریشه کنی فقر مطلق، اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم برای ریشه کنی فقر مطلق، مسائلی را در بودجه ۱۴۰۱ لحاظ کرد. نخست این که میزان بودجه کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور را افزایش داد تا جامعه آماری که دراین زمینه وجود دارد، تحت پوشش قرار داشته باشد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضوع دیگر این که مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانینی مانند قانون جهش تولید دانش بنیان و قانون تولید مسکن، امید را در میان محرومان و مستضعفان زنده کرد. همین طور اصلاح قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب وکار و ایجاد سامانه هایی برای این منظور کمک خواهدنمود که چرخه تولید برای ریشه کنی فقر مطلق بچرخد.
نماینده مردم شهرستان گرمی در استان اردبیل اشاره کرد: قانون تسهیل مجوزهای کسب وکار یکی از راه های اساسی و مهمست تا فردی که ماه ها معطل ایجاد و راه اندازی کسب وکار برای مساعدت با چرخه تولید است، با سرعت نسبت به این مساله اقدام نموده تا در ادامه با جذب نیروی کار فقر مطلق هم کمتر شود.


بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: معنای ساماندهی ارز ترجیحی، حذف یارانه دارو نیست فرمان چندین باره رئیسی برای «نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها»

وی با تاکید بر این که کاهش فقر مطلق در کشور نیاز به انجام اموری پیوسته و با برنامه است، اظهار داشت: در این بخش نظارت های مجلس باید بیشتر شود امیدواریم با حمایت های مالی که دولت دراین زمینه انجام خواهد داد، بتوانیم به پایین ترین میزان فقر مطلق برسیم.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره راهکارهایی برای جلوگیری از ضربه تورم به افزایش حقوق کارگران جامعه گفت: هر ساله درصدی افزایش تورم وجود دارد. ولی نباید این مساله را بهانه کرد که حقوق کارگران افزایش نیابد. اما در بخش حقوق و دستمزد مجلس سه کار مهم انجام داد.
اسماعیلی در این زمینه توضیح داد: نخست این که سبد معیشتی برای کارگران در نظر گرفته شده است و دوم حقوق حداقلی کارگران افزوده شد و سوم افزایش حقوق کارگران بصورت سالیانه باتوجه نرخ تورم که طبق ماده ۴۱ قانون کار است.
وی افزود: البته این مصوبه نباید سبب شود به کارگران بها داده شده و کارفرمایان را رها نماییم. بلکه باید با وام های کم بهره، اعمال حداقل مالیات ها نسبت به حفظ کارفرمایان و بهبود چرخه تولید کمک کرد که این مساله مورد توجه دولت و مجلس است.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تعدیل کارگر بدون بهانه را خط قرمز مجلس و دولت عنوان نمود و اضافه کرد: این مساله پیگیری می شود و اجازه نخواهیم داد که چنین رویه ای امسال رخ دهد. چونکه کارگران زحمتکشان کشور هستند و چرخه تولید بواسطه آنها می چرخد.
اسماعیلی درباره برنامه مجلس برای امنیت شغلی کارگران در سال جدید اشاره کرد: کمیسیون اجتماعی در سال جدید برنامه ای درباب قراردادها سفید امضاء دارد و طرح هایی دراین باره در دستور قرار خواهد گرفت.

۲۱۲۱۲

1401/01/09
13:10:32
0.0 / 5
459
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵