یارانه بنزین حذف می شود ؟

یارانه بنزین حذف می شود ؟

به گزارش پارلمان ایران دات کام جماران نوشت: حسین پور، عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: یارانه بنزین هم باید یک روز برداشته شود؛ البته به این زودی ها برداشته نمی گردد، ولی این طرح در برنامه دولت می باشد و اقدام می شود.اصلاحات اقتصادی دولت سیزدهم با حذف ارز ترجیحی و واریز یارانه ها شروع شد. این دستور کار دولت با واکنش های مثبت و منفی خیلی از سوی رسانه ها و مردم همراه بود و البته تا امروز هم ادامه دارد.
در این خصوص کمال حسین پور نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و عضو کمیسیون عمران اظهار داشت: با آغاز اصلاحات اقتصادی در دولت سیزدهم مشکلاتی وجود دارد. از فرهنگ سازی اجرای آن گرفته تا کنار آمدن مردم با شرایط ناشی از آن مثل گرانی ها، نیازمند زمان است. مردم به حق گلایه دارند و معترض هستند. شما ببینید پس از مدتی قیمت مرغ حتی از قیمت مصوب دولت هم پایین آمده است و این نشان داده است که برای نرمال سازی قیمت ها زمانی باید طول بکشد. با این وجود ما امیدواریم با اصلاحات اقتصادی و حذف ارز ترجیحی اوضاع بهتر شود و در نهایت مردم هم مثل ما قبول می کنند که این اصلاحات به نفع و در جهت رفاه و آسایش آنها است این مساله باید در سالهای قبل اجرا میشد که بالاخره دولت سیزدهم آنرا اجرا کرد.

تصمیمات سختی که رئیس جمهور گفت در باب خصوصی سازی بود

وی در مورد تصمیمات سخت رئیس جمهور اظهار داشت: تصمیمات سختی که رئیس جمهور گفت در باب خصوصی سازی بود. این که گفته شد، بنزین گران می شود. مشکلات امروز همان مشکلاتی است که در دولت محمود احمدی نژاد و حسن روحانی داشتیم؛ ما همیشه به این روند گلایه داشتیم باید این رویه تغییر کند.
بیشتر بخوانید:
نماینده مجلس: اقناع درباره جراحی بزرگ، خوب اما ناکافی است/ اقدامات اجرایی مناسب باید پشتوانه اقناع باشد کیهان ادعا کرد: حراج ۶۰ میلیارد دلار و نگرانی برای قدرت خرید مردم؟! حسین شریعتمداری: در تجمعات اعتراضی ضد طرح جدید یارانه ها، اراذل و اوباش جلودار بودند
یارانه بنزین هم باید یک روز برداشته شود

حسین پور در مورد افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: یارانه بنزین هم باید یک روز برداشته شود؛ البته به این زودی ها برداشته نمی گردد، ولی این طرح در برنامه دولت می باشد و اقدام می شود.

اینکه گفته می شود برجام بی تأثیر بود نه درست نیست اتفاقا اثرگذار بوده است

نماینده آذربایجان غربی در مورد برجام و تحریم های اقتصادی اضافه کرد: برجام و تحریم های اقتصادی مشکلاتی را برای کشور به وجود آورده است اما مسائل هسته ای نقطه ی قرمز ما است، اما این که گفته می شود برجام در شرایط اقتصادی کشور بی تاثیر بود، درست نیست. اتفاقا تأثیرگذار بوده است. امروز ما با حفظ مواضع نظام و خطوط قرمز درحال مذاکره هستیم و طبق سخنان مقام معظم رهبری برای مذاکرات آمادگی داریم، ولی اگر خطوط قرمز رعایت نشود باید این مشکلات را تحمل نماییم وگرنه مشکلات دیگری در پس آن برای ما پدید می آید.


۲۱۲۲۰


منبع:

1401/03/12
10:45:46
0.0 / 5
328
تگهای خبر: برنامه , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام