حسین پور:

کمر اجاره نشین ها زیر بار گرانی مسکن خم شده است

کمر اجاره نشین ها زیر بار گرانی مسکن خم شده است

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نزدیک است که ترمز افزایش قیمت ها در حوزه مسکن بریده شود. کمر اجاره نشینان ها زیر بار گرانی مسکن خم شده و سهم هزینه مسکن به سطوح بی سابقه ای رسیده است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، کمال حسین پور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با دفاع از حقوق همه مسلمانان و مستضعفین جهان و نفی هرگونه سلطه پذیری و سلطه جویی و عدم تعهد در مقابل قدرت های سلطه گر، تمام معادلات سیاسی استکبار جهانی را بر هم زد، بنابراین کینه و دشمنی غرب نسبت به جمهوری اسلامی برخاسته از خصوصیات ذاتی انقلاب است و این دشمنی هر بار به گونه ای نمایان می شود، اما غرب و ایادی آن در منطقه بدانند که با راهزنی، قطعنامه و تحریم راهی از پیش نمی برند.
وی ادامه داد: غرب بداند که جمهوری اسلامی ایران اهل گفت و گو و مذاکره است، اما منطق زور را به هیچ عنوان در طول تاریخ ۵۰ ساله خود نپذیرفته و نمی پذیرد. دشمنان این مرز و بوم بدانند که مولفه های قدرت ایران اسلامی با تاکید بر عقلانیت و معنویت به شدت تقویت شده و عمق راهبردی آن در سراسر جهان گسترش یافته و خیلی از پیشرفت های علمی و فناوری کشور در گرماگرم دشمنی غرب و شرایط تحریم به دست آمده است.
نماینده مردم سردشت در مجلس با اعلان اینکه چرا عده ای مشکلات امروز کشور و تحریم های غرب را به موضوع هسته ای ربط می دهند؟، اظهار داشت: مگر پیش از موضوعیت یافتن انرژی هسته ای غرب با انقلاب اسلامی دشمنی نداشت؟ مگر از همان ابتدای انقلاب ما را تحریم نکردند؟ مگر هشت سال جنگ را به امید متوقف کردن انقلاب بر ما تحمیل نکردند، مگر سرداران و دانشمندان ما را ترور نکردند، مگر بمب شیمیایی بر سر ملت ما نریختند؟ غرب در نیم قرن اخیر چه دشمنی در حق ملت ایران می توانست انجام دهد که انجام نداده است.
حسین پور در ادامه اشاره کرد: دشمنان ما بدانند که انقلاب اسلامی با درایت رهبر دانشمند خود، راه خودرا به سمت قله های عزت و اقتدار به سرعت می پیماید و گام هایش راسخ تر از همیشه است.
وی اظهار داشت: متاسفانه بدنه اداره کشور کم تحرک است و این بدنه نیاز به بازبینی جدی دارد تا بتواند همسو و همگام با رییس جمهور اهداف دولت مردمی را پیش ببرد. امروز در سیستم اداری کشور تعهد، کار جهادی و شبانه روزی کمرنگ شده و فقدان مدیریت صحیح هزینه های هنگفتی را به مردم تحمیل کرده است، بنابراین بیش از هر زمان دیگری نیاز به تزریق امید و خلاقیت در بدنه اداری کشور داریم و این امر جز با تغییرات اساسی در ساختار و سازماندهی مجدد نیروهای اداری و شفافیت در تمام امورات ممکن نیست.
این عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش افسارگسیخته نرخ قیمت مسکن، اشاره کرد: نزدیک است که ترمز افزایش قیمت ها در این عرصه بریده شود. کمر اجاره نشینان ها زیر بار گرانی مسکن خم شده و سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوارها به سطوح بی سابقه ای رسیده است، بدین سبب دلسوزان کشور باید هرچه سریع تر در این رابطه چاره اندیشی کنند.
حسین پور خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: معیشت بازنشستگان به شدت در تنگنا قرار گرفته و انتظار این است که در دوران بازنشستگی معیشت و هزینه درمان فرد بازنشسته تامین گردد، چرا اینطور نیست؟ دولت مردمی با رعایت شان بازنشستگان به حل مشکلات معیشتی و ترمیم حقوق آنها اقدام نماید.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در ادامه با اشاره به مسائل حوزه انتخابیه اش اظهار داشت: ۳۵ سال از بمباران شیمیایی سردشت می گذرد و بمباران شیمیایی سردشت سند توحش غرب، نماد حقوق بشر آمریکایی و انفعال نهادهای بین المللی است. متاسفانه در سالهای قبل به ظرفیت های منحصر به فرد شهرستان سردشت به درستی توجه نشده است و بیشترین گله و شکایت از بیکاری و فقدان اشتغال است که این مساله جوانان سردشت را به سمت مهاجرت سوق داده و رسیدگی به این مساله یکی از دغدغه های مردم سردشت نیازمند تدبیر است.
نماینده مردم سردشت خواهان بازگشایی بازارچه های مرزی حوزه انتخابیه اش شد و بیان کرد: چرا بازار بزرگ اقلیم کردستان عراق را در دست بیگانه قرار داده ایم؟ این همان خودتحریمی است که ما در خیلی از حوزه ها درگیر آن هستیم.
حسین پور همین طور خواهان بهبود وضعیت راه های مواصلاتی حوزه انتخابیه اش شد.1401/03/29
13:38:52
0.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵