نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس:

تقسیم بندی اعتبارات به شهرستان ها واگذار شود

تقسیم بندی اعتبارات به شهرستان ها واگذار شود

به گزارش پارلمان ایران دات کام فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تقسیم بندی اعتبارات باید مناسب با نیاز هر شهرستان باشد، خواهان واگذاری این امر به هر شهرستان شد.


جعفر قادری شنبه ۱۸ تیر در شورای برنامه ریزی و توسعه فارس ضمن اشاره به مباحث مطرح شده درباره کاهش اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز اظهار نمود: در اصلاحی که در اعتبارات ۳ درصد شکل گرفته، استان فارس هیچ سهمی به علت تولید گاز نمی گیرد و با وجود تلاش انجام شده سهم فارس از بین رفته است.
او با اشاره به اینکه در اصلاح جدید این اعتبارات استانهای گازخیز سهمی ندارند، اظهار داشت: تنها سهم استان فارس از این اعتبارات به علت میعانات گازی است که درحال تلاش و پیگیری هستیم این مشکل را از راه کمیسیون برنامه مجلس حل نماییم.
قادری در ادامه به نحوه توزیع اعتبارات هم اشاره و افزود: تقسیم بندی اعتبارات باید متناسب با نیاز هر شهرستان بوده و به خود شهرستان واگذار شود، چونکه پروژه های بزرگ از ظرفیت های غیردولتی و مشارکت می توانند استفاده کنند اما در طرح های کوچک باید از اعتبارات موجود و استانی استفاده گردد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تدوین طرح تأمین منابع مالی زیرساخت ها اظهار داشت: در تلاش هستیم که این طرح را دائمی نماییم و با استفاده از ظرفیت های مختلف طرح در چارچوب ۵۰ ماده در کمیسیون جهش تولید تهیه و تمام شده است.
عضو کمیسیون برنامه مجلس احکام مالی زیرساخت ها در بودجه آمده است، خاطرنشان کرد: با این طرح این امکان که خود دستگاه از این محل برای تأمین زیرساخت ها ورود کند دیده شده که پس از آخرین اصلاحات ابلاغ می شود و می توانیم نظارت دقیق داشته باشیم.
قادری تصریح کرد: باید مبانی قانونی تأمین زیرساخت ها را با کمک دستگاه فراهم نماییم و دستگاه ها و مدیران مطالعه و کمک دهند چون با اعتبارات محدود و تورم کاری نمی توان انجام داد ازاین رو راهی جز مدلهای مشارکتی و استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی نداریم.
او اظهار نمود: انتظار داریم دستگاه ها و مدیران در قالب قانون کمک کنند چون با این اعتبارات امکان کار قابل توجه نیست.
منبع:

1401/04/19
16:37:25
0.0 / 5
257
تگهای خبر: ابلاغ , برنامه , پروژه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام