پزشكیان :

با شعار، فریاد زدن و زد و بند، چیزی درست نخواهد شد

با شعار، فریاد زدن و زد و بند، چیزی درست نخواهد شد

ایسنا نوشت: نماینده مجلس با اشاره به آیات قرآن صداقت را عامل وحدت و جذب مردم دانست و اشاره کرد که با شعار، فریاد زدن و زد و بند چیزی درست نخواهد شد.مسعود پزشکیان در قسمتی از نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مثالی از سنت پیامبر اکرم (ص) بیان می نماییم، زمانی که حضرت محمد (ص) را از مکه بیرون کردند و به مدینه هجرت کرد، نخستین کاری که در آنجا انجام داد این بود که اعلام نمود اقوام مختلف باید پیوند برادری با هم ببندند. تعدادی از اقوام و قبایلی را که با هم دشمن خونی بودند وادار کرد که با هم پیمان اخوت و برادری ببندند.
پزشکیان با اشاره به اینکه نباید کاری انجام دهیم که برادری به دشمنی تبدیل گردد، اشاره کرد: در طواف دور خانه کعبه همه اقوام و ملت ها با یک لباس با هم دور یک خانه می گردند و موقعیت، ملیت، قومیت، مذهب و نژاد کنار گذاشته می شود و فقط دور خانه خدا می گردند. صراط مستقیم چرخیدن دور کعبه است و نه هیچ خانه دیگر. رسول خدا (ص) زمان فتح مکه تمام مردم را جمع کردند و ایشان اشاره ای به مسلمان و غیر مسلمان بودن یا چپ و راست نمی کنند. هیچ برتری بین نژاد، قوم، رنگ و قیافه وجود ندارد مگر این که تقوا باشد.
وی اشاره کرد: تقوی در زبان علی(ع) و زبان قرآن، حرکتی بدون خطا در مدیریت، سیاست، اقتصاد، طبابت و در همه چیز است. تقوی انسان را به بهشت می برد. اگر تقوای اصلی در جامعه وجود داشته باشد سرزمین یک جامعه تشنه نمی ماند و جامعه گرفتار نابودی و فقر نمی گردد، در خانه های خود پنهان شوید و اختلافات خودرا اصلاح کنید. روایات می گوید هیچ کس غیر از خدا کسی را ستایش نکند و اگر ملامت می کنید خودتان را ملامت کنید، گناه از ما است. وی تقوی را نشانه برتری افراد دانست و در عین حال اظهار داشت که مدیریت کشور تجربه، علم و توان می خواهد.بیشتر بخوانید: پزشکیان هشدار داد / افزایش مهاجرت استادان دانشگاه ها به سبب حقوق اندک انتقاد شدید پزشکیان: می گویند زنان کشورمان با مردان خارجی ازدواج کنند، برای مردان چه چاره ای دارند؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص درباب ستاد احیای دریاچه ارومیه و تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن بودجه برای این مساله بیان کرد: دولت دوازدهم سد درست کرده و حدود ۳۷ کیلومتر تونل به وجود آورده است و برای ۵۰ متر ۱۷۰ میلیون متر مکعب در پشت سدها آب وجود دارد ولی تمام این کارها متوقف شده و دستورات اجرا نشده است، چرا؟
پزشکیان در آخر با اشاره به آیات قرآن صداقت را عامل وحدت و جذب مردم دانست و اشاره کرد که با شعار، فریاد زدن و زد و بند چیزی درست نخواهد شد. مردم صداقت را درک می کنند.


۲۱۲۲۰

1401/04/21
23:31:04
0.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴