نماینده مردم در مجلس مطرح كرد:

مشخص شدن اطلس مزارع پرورش ماهی الیگودرز

مشخص شدن اطلس مزارع پرورش ماهی الیگودرز

لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت مناسب برای مزارع پرورش ماهی یکی از مطالبات ما و فعالان این حوزه است، اظهار داشت: مقرر شد اطلسی از مزارع پرورش ماهی این شهرستان در پهنه جغرافیایی مشخص شود.


محمد خدابخشی در حاشیه بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مزارع خسارت دیده پرورش ماهی الیگودرز، با اشاره به اینکه عمده مزارع پرورش ماهی شهرستان در بخش های مختلف متحمل صدمه شده اند، اظهار نمود: به منظور بررسی جدی خسارت ها به فعالان این حوزه از معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان شیلات کشور دعوت کردیم که به الیگودرز سفر کند.
وی ادامه داد: در جلساتی که داشتیم مقرر شد استهمال وام های آبزی پروران خسارت دیده از راه ستاد مدیریت بحران در دستور کار قرار بگیرد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نکته دیگر این که خسارت ها از راه ستاد بحران برآورد و به هیأت دولت عرضه شود، چونکه قانون بودجه هر ساله مبلغی را برای مبحث بحران پیشبینی می کند.
خدابخشی ضمن اشاره به این که الیگودرز قطب تولید ماهیان سردابی است، اظهار داشت: یکی از خواسته های ما این است که اداره شیلات جا و مکان مشخصی داشته باشد و در همین رابطه قرار شد ساختمانی را به اداره شیلات اختصاص دهند.
وی بیان نمود: تقاضای دیگر این است که باتوجه به صعب العبور بودن و گسترده بودن منطقه یک ماشین کمک دار را به اداره شیلات اختصاص دهند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد زیرساخت مناسب برای مزارع پرورش ماهی شهرستان از دیگر مواردی بود که مطرح کردیم، اظهار داشت: مقرر شد اطلسی از مزارع پرورش ماهی الیگودرز در پهنه جغرافیایی مشخص شود.
خدابخشی اضافه کرد: همینطور قرار شد در مزارع پرورش ماهی که زیرساخت ها کافی نیست سازمان شیلات از اعتبار تملک دارایی سرمایه برای تکمیل زیر ساخت ها ورود کند.
وی بیان نمود: تقویت زیرساخت های بخش شیلات ازجمله برق فراهم علاوه بر کمک به تولید کاهش خسارت ها را هم به دنبال دارد.1401/05/14
13:56:38
0.0 / 5
256
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام