نماینده مجلس :

کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی، طومار ⁧‫اغتشاشگران‬⁩ مفسد را بپیچند

کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی، طومار ⁧‫اغتشاشگران‬⁩ مفسد را بپیچند

به گزارش پارلمان ایران دات کام، ایسنا نوشت: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به تجمعات اخیر در بعضی شهرها پس از فوت «مهسا امینی» واکنش نشان دادند.برخی از نمایندگان مجلس در صفحات شخصی خود در توییتر مطالبی را منتشر نمودند که در زیر می خوانید:

جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن:
«کشیدن چادر‬⁩ از سر زنان مومن دست منافقین و سرویسهای جاسوسی خارجی را رو کرد که اصل اسلام و انقلاب را نشانه گرفته اند و فوت ⁧‫مهسا امینی‬⁩ را بهانه قرارداده اند. ⁧‫خون غیرتمندان‬⁩ به جوش آمده؛ کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی طومار ⁧‫اغتشاشگران‬⁩ مفسد را بپیچند.»

زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی:
«لیدرهای اغتشاشات مرگ مهسا امینی را ⁧‫بهانه‬⁩ قرار داده و می خواهند کشور را درگیر آشوب های خیابانی کنند و آشکارا اعلام می کنند که نام او برای ما اسم رمز حمله است.

جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:
«فرق است بین اعتراض به یک روند اشتباه در اجرای یک جزء(گشت ارشاد) تا؛
‏آتش زدن قرآن
‏آتش زدن امام زاده
‏آتش زدن پرچم کشور عزیزمان ایران
‏زنده زنده سوزاندن مامور پلیس
‏کشیدن چادر از سر زن مسمان
‏یقینا این رفتار مردم معترض نیست.
‏حساب جنایتکاران جداست.
‏جان ناقابلم فدای دین و قرآن و ایران»

ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
«پرچم ایران نماد ملت و حاکمیت ایران است و برای برافراشتن آن خون صدها هزار شهید تقدیم شده است. آتش زدن پرچم ملی اعلام جنگ با ایران است، انتظار می رود که نیروهای انتظامی و امنیتی پاسخی سخت و عبرت آموز به هتاکان، مزدوران و اراذل و اوباش بدهند.»

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
«پیگیری حق با آشوب و شورش خیابانی فرق دارد؛ مجلس با همه توان درحال بررسی حادثه فوت خانم امینی است و روز گذشته با فراجا؛پزشکی قانونی و اورژانس جلسه کارشناسی داشتیم مردم باید مرز بین حق طلبی با ساختار شکنی های منافقین و معاندین را رعایت نمایند این ساختار شکنی جز پایمال شدن حق حاصلی ندارد.
به همان میزانی که مردم باید مرز بین خود با معاندین را رعایت کنند؛ مسؤلان هم باید به فکر تغییرات اساسی در سیاستها و روشهای نادرست و پر هزینه باشند و مطالبات به حق مردم را پاسخ دهند. کشورداری و مردم سالاری نیازمند درایت و عقلانیت است نه تعصب و تحقیر و وصل مطالبات مردم به دشمنان.»


بیشتر بخوانید: مشارکت جامعه مدنی در «کمیته حقیقت یاب» مهسا امینی ضروری است واکنش فرماندار مشهد به تجمعات « اعتراض به مبحث مرحوم امینی» استاندار کردستان: تبلیغات گسترده و فراخوان به تجمعات اعتراضی بسیار بی سابقه است / خیلی از اظهارنظرهای مسؤلان دولتی و نمایندگان مجلس ضرورتی ندارد

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن:
«کشیدن چادر‬⁩ از سر زنان مومن دست منافقین و سرویسهای جاسوسی خارجی را رو کرد که اصل اسلام و انقلاب را نشانه گرفته اند و فوت ⁧‫مهسا امینی‬⁩ را بهانه قرارداده اند. ⁧‫خون غیرتمندان‬⁩ به جوش آمده؛ کاش دولت اجازه بدهد تا جوانان غیور حسینی و فاطمی طومار ⁧‫اغتشاشگران‬⁩ مفسد را بپیچند.»

روح الله متفکر آزاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:
«حادثه تلخ فوت مهسا امینی برای همه ما تکان دهنده بود در همین راستا امروز جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تشکیل شد، آنچه به صورت خلاصه می توانم بعد از استماع گزارش فراجا، پزشکی قانونی و فوریت های پزشکی بگویم، فرضیه ضرب و جرح مرحومه امینی بطور قطع رد است. مجلس و دیگر دستگاه ها پیگیر حق خانواده امینی و پاسخگوی افکار عمومی هستند اما متاسفانه این اتفاق تلخ فرصتی برای عقده گشایی برخی جریانات سیاسی داخلی و دشمنان خارجی شده تا در آستانه شکسته شدن حصار تحریم های ظالمانه در سایه پیمان هایی مثل شانگهای، ضد مردم عقده گشایی کنند.»

زهره سادات لاجوردی عضو کمیسیون فرهنگی:
«لیدرهای اغتشاشات مرگ مهسا امینی را ⁧‫بهانه‬⁩ قرار داده و می خواهند کشور را درگیر آشوب های خیابانی کنند و آشکارا اعلام می کنند که نام او برای ما اسم رمز حمله است.
مرگ ⁧‫مهسا امینی‬⁩ باید از راه مراجع قانونی رسیدگی شود و نتیجه به اطلاع مردم برسد مراقب باشیم فتنه سال ۸۸ تکرار نشود.»

سیدنظام موسوی عضو هیات رییسه مجلس:
«۱. حجاب، لزوم دینی، قانون کشور و سنت تاریخی ایرانی ها است.
‏۲. جان انسانها در اسلام حرمت دارد و حاکمیت باید در این ساحت، طبق عدالت، بررسی و احقاق حق کند.
‏۳. وقتی سران قوا در رابطه با فوت خانم ⁧‫مهساامینی‬⁩ تاکید بر پیگیری جدی دارند، تلاش برخی جریانها برای بلواسازی، چیزی جز کاسبی سیاسی نیست.»

محمدحسن آصفری عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:
«نیروی انتظامی‬⁩ ضامن امنیت و آرامش در کشور است. ضمن پیگیری مجدانه علت فوت خانم ⁧‫مهسا امینی‬⁩ درصورت اثبات تخلف از ناحیه هر مأموری باید با وی برخورد شود‏ اما به خود اجازه نمی دهم برای خوش خدمتی به شبکه های معاند و به دست آوردن چهار رای بیشتر سرمایه امنیت کشور را زیرسوال ببرم.»

علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی:
«کسی که به دنبال حقیقت باشد فضا را آرام می کند و آنکه به دنبال آشوب است حقیقت را جستجو نمی نماید. ‏البته اقلیتی که تعداد آنها از یک چهارراه هم کمتر است بطور قطع نمی توانند مطالبات مردمی را از مسیر صحیح خود منحرف کنند.»

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی:
«شخصی که از آنسوی مرزها سیگنال تجزیه طلبی به داخل کشور ارسال می کند، تمام موجودیت خویش را مدیون جمهوری اسلامی و فداکاری شهید سلیمانی است. اگر قدردان نیستید حداقل نمک به حرامی نکنید.»

محمدرضا احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:
«در مجلس به همان اندازه که در پیگیری علت فوت خانم امینی پیگیر هستیم به تجزیه طلبان هم اجازه نخواهیم داد از آب گل آلود ماهی بگیرند. دستانی که به خون هزاران دختر و پسر ایرانی آلوده است امروز کفتارگونه خونخواه این بانو شده اند.»

سیدعلی موسوی نماینده ملکان:
«تصویر و رویه ی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در دفاع از نوامیس ایران در قاب تاریخ ثبت است. هر شخصی این تصویر را در اذهان ملت غیور ایران مخدوش کند شایسته بدترین برخوردهاست.»

احمد علیرضا بیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور:
«وزیر کشور باید پاسخگو باشد و مردم از مجلس انتظار دارند. وزیر کشور بعنوان رئیس شورای اجتماعی کشور و ناظر بر عملکرد نیروی انتظامی به جلسه علنی مجلس فرا خوانده شود.»۲۱۲۲۰


منبع:

1401/07/04
11:49:56
0.0 / 5
172
تگهای خبر: آموزش , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵