نماینده مجلس:

ورود لباس شخصی یا نیروی انتظامی به دانشگاه باید بررسی و اگر تخلفی انجام شده با آن برخورد شود

ورود لباس شخصی یا نیروی انتظامی به دانشگاه باید بررسی و اگر تخلفی انجام شده با آن برخورد شود

به گزارش پارلمان ایران دات کام، عصرایران نوشت: رشیدی کوچی اظهار داشت: این که بگوییم چون دانشجو است هرچه بگوید نباید مورد مواخذه و برخورد قرار گیرد، درست نیست.نماینده مردم مرودشت در مجلس در مورد ممنوعیت ورود برخی دانشجویان به دانشگاه ها، اظهار داشت: اگر ما اعتراضاتی داریم باید درچارچوب قوانین و احترام متقابل باشد دانشجوی که می آید فحاشی وتوهین می کند باید طبق قانون با وی برخورد شود یعنی اگر شما درخیابان به یک فرد فحش رکیک بدهید آن فرد می تواند از شما شکایت کند و مجازات این نیز مشخص است فرقی هم نمی کند در درون دانشگاه یابیرون از دانشگاه باشد.
جلال رشیدی کوچی با بیان این مطلب اظهار داشت: باید رفتار این دانشجویان را -که تعدادشان خیلی کم است- از دانشجویان معترضی که اعتراضشان را بصورت مودبانه مطرح می کنند جدا نماییم. این که بگوییم چون دانشجو است هرچه بگوید نباید مورد مواخذه و برخورد قرار گیرد درست نیست.
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مورد حضور نیروهای انتظامی و لباس شخصی در دانشگاه ها نیز، اظهار داشت: این مسئله یعنی ورود لباس شخصی یا نیروی انتظامی به دانشگاه نیز باید بررسی شود و اگر تخلفی انجام شده است با آن برخورد شود. اما بازهم این دلیل بر فحاشی واستفاده دانشجویان از الفاظ رکیک نمی گردد.
من خودم در محیط دانشگاه رفتم و جلسه هم داشتم به هیچ عنوان فضا را فضای توهین آمیزی که الفاظ رکیک به کار ببرند ندیدم. نباید آن اقلیت محضی که ۳۰الی ۴۰نفر هستند و فحاشی می کنند را به عنوان اکثریت دانشجویان نشان دهیم.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس اظهار داشت: در دانشگاه شیراز تعدادی دانشجو اعتراض داشتند یکسری صحبت های هم شد و چند نفرهم بازداشت شدند اما بلافاصله با ورود مدیریت دانشگاه رفع بهتان شد و سرکلاس ها حضور بهم رساندند.
در مورد سایر دانشجویان نیز بگفته مسئولان مربوطه کسانی که فقط بحث شان اعتراضی بوده است اما با آنها برخورد شده است بدون تشکیل پرونده سرکلاس هایشان برمی گردند.
وی اشاره کرد: یک وقتی من دانشجو اعتراض می کنم اما زمانی من دانشجو هنجارشکنی می کنم و زمانی قصدم براندازی است و زمانی هم توهین می کنم که هر کدام از اینها احکامشان جدا است یعنی نوع برخورد با اینها فرق دارد.

بیشتر بخوانید:
این عکس تلخ در تاریخ ایران ثبت خواهد شد / نبرد نابرابر با دوپینگ «مصونیت آهنین» فرمانده سپاه انصارالرضا: با روزهای سخت بسیج دانشجویی مواجه هستیم / جریان فتنه به بسیجیان توهین می کنند/ فتنه در خیلی از دانشگاه ها جولان می ‍دهد رئیسی: هیچ شخصی مجاز به شکستن حرمت دانشگاه نیست / سازوکارهای داخل دانشگاه برای تامین نظم کافی است


منبع:

1401/08/12
14:46:54
0.0 / 5
158
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳