عباسی:

مسیر کشور به سمت پیشرفت است

مسیر کشور به سمت پیشرفت است

به گزارش پارلمان ایران دات کام، تسنیم نوشت: نماینده کرج در مجلس اظهار داشت: اگر در 8 سال دفاع مقدس توانستیم با همراهی مردم، رژیم بعث را که از طرف تمامی قدرت ها حمایت سیاسی و تسلیحاتی می شد عقب برانیم، امروز نیز برای عبور از مشکلات اقتصادی نیازمند حضور مردم در عرصه های اقتصادی هستیم.علیرضا عباسی نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به با اهمیت ترین محورهای سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب در مشهد مقدس اظهار داشت: یکی از نقاط قوتی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم این است که پس از 44سال دستاوردهای بسیاری خوبی داشتیم همچون در حوزه های علمی و فناوری، بهداشت و درمان و حوزه های زیرساختی که لازم است به درستی برای مردم تبیین شود.
وی اضافه کرد: به هر حال جایگاه ایران در زمینه های مختلف پیشرفت و توسعه در مقایسه با قبل از انقلاب تحولات قابل توجهی داشته و کشورمان امروز در بعضی زمینه های علمی همچون نانوتکنولوژی، مسائل دفاعی بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی و هوافضا جزو 10 کشور دنیا هستیم که این مسئله نشان میدهد سمت و سوی ایران اسلامی در 44 سال قبل همیشه در راه پیشرفت قرار داشته است.
**پیشرفت های کشور در 44 سال قبل با پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست
نماینده کرج در مجلس با اعلان اینکه در زمینه خدمت رسانی دستاوردهای محسوسی داشتیم و توسعه شبکه های مخابرات، آبرسانی، برق و گاز قابل مقایسه با پیش از انقلاب نیست، اظهار داشت: اگر قبل از انقلاب تنها درصدی از مردم که در بعضی مناطق برخوردار در کلان شهرها ساکن بودند، از خدمات آب و برق و گاز بهره مند بودند، امروز خیلی از این خدمات حتی به دور افتاده ترین روستاهای کشور نیز رسیده است.
عباسی عنوان کرد: البته با وجود تمامی این پیشرفت ها مسئله ای باید برای مردم بازگو شود آنست که وضع امروز کشور با وضعیت مطلوبی که بعد از انقلاب اسلامی هدف گذاری شده بود، فاصله دارد و واقعیت آنست که ما در راه رسیدن به وضع مطلوب کوتاهی هایی داشتیم. اگر این مسائل به شکل صادقانه و با روایت گری درست به مردم منتقل شود، جامعه به آسانی پذیرای این مسائل خواهد بود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از تصدی گری دولت بر خیلی از بخش های اقتصادی کشور، اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که رهبر انقلاب نیز در سخنرانی نوروزی به آن اشاره کردند، تصدی گری حداکثری دولت در اقتصاد و ادامه این سیاست به شکل کم و بیش تا همین امروز بوده است. در صورتیکه در اصل 44 قانون اساسی، اقتصاد به 3 بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم بندی شده و ظرفیت های قانونی برای فعالیت بخش خصوصی و تعاونی در قانون قید شده است.
**تصدی گری دولت بر اقتصاد باید به مرور به حداقل برسد
وی اظهار داشت: اگر در 8 سال دفاع مقدس توانستیم رژیم بعث که از طرف تمامی قدرت ها حمایت سیاسی و تسلیحاتی می شد عقب برانیم، علت آن این بود که مردم با تمام قد پای کار انقلاب آمدند. همین رویه امروز در بحث اقتصاد باید تکرار شود و لازم است که زمینه برای حضور مردم در عرصه اقتصادی برقرار شود. البته مجلس سال قبل با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار تحقق این مهم را پایه گذاری کردیم و در سال جدید باید نظارت حداکثری برای اجرای درست این قانون داشته باشیم.
عباسی تصریح کرد: تا آن زمان که زمینه های لازم برای فعالیت اقتصادی مردم و بخش خصوصی در اقتصاد هموار نشود، نمی توان انتظار داشت که بازارهای سوداگرایانه در کشور جذابیت خودرا از دست بدهد. ما باید به سمتی برویم که کم کم دست دولت را از تصدی گری در اقتصاد کوتاه نماییم و دولت فقط نقش تنظیم گری را ایفا کند.بیشتر بخوانید: نماینده مجلس: همه توان نظارتی مجلس را برای پاسخگو کردن دولت در حوزه تورم به کار خواهیم گرفت/ ریشه مشکلات ما به مساله تولید بازمی گردد
21217


منبع:

1402/01/06
14:20:36
0.0 / 5
193
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵