از سوی صندوق اعتباری هنر؛

جزئیات نحوه پرداخت حق بیمه اصحاب فرهنگ و هنر

جزئیات نحوه پرداخت حق بیمه اصحاب فرهنگ و هنر

به گزارش پارلمان ایران دات کام، صندوق اعتباری هنر با عرضه توضیحاتی در رابطه با پرداخت یارانه ویژه متقاضیان بیمه درمان تکمیلی بر عرضه حداکثری خدمات درمانی با حداقل هزینه پرداختی برای بیمه شدگان زیر پوشش این مجموعه تاکید نمود.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در یادداشتی صندوق اعتباری هنر ضمن انتشار توضیحاتی در رابطه با ی پرداخت یارانه ویژه برای متقاضیان بیمه درمان تکمیلی در سال ۱۴۰۲ بر عرضه حداکثری خدمات درمانی با حداقل هزینه پرداختی برای بیمه شدگان زیر پوشش این مجموعه تاکید نمود.
در توضیحات انتشار یافته از سوی صندوق اعتباری هنر آمده است:
«اهتمام ویژه به سلامت جامعه فرهنگی و هنری کشور و توجه به نگرانی آنها بابت هزینه های مختلف درمان همچون مهم ترین اولویت های صندوق اعتباری هنر شمرده می شود که همیشه بر این مهم تاکید و مورد پیگیرهای مجدانه قرار گرفته است.
از این رو صندوق هنر، ضمن تأمین و پرداخت بیشتر از نیمی از حق بیمه اعضا، تلاش می کند تا با مشارکت شرکتهای بیمه گر توانمند، حداکثر امکانات درمانی را با حداقل هزینه ممکن برای بیمه شدگان زیر پوشش مهیا کند.
باتوجه به افزایش تعرفه های پزشکی و سایر عوامل موثر که منجر به افزایش بیشتر از ۸۰ درصدی نرخ حق بیمه های درمان تکمیلی از سوی شرکتهای بیمه گر شد، صندوق اعتباری هنر در طرح بیمه تکمیلی سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ کوشش کرد مبلغ کمتری از این افزایش به هنرمندان تحمیل شود و با وجود محدودیت های منابع، سهم بیشتری از حق بیمه درمان تکمیلی را متقبل شود و توسط صندوق پرداخت کند.
براین اساس در طرح امید، هر عضو، از مبلغ سالانه یک میلیون و ۳۲۰ هزارتومان، ۳۸۲ هزار و ۸۰۰ تومان پرداخت می کند و ۷۱ درصد حق بیمه یعنی ۹۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان توسط صندوق پرداخت می شود.
در طرح آرامش، مبلغ پرداختی سهم عضو، از مبلغ سالانه ۳ میلیون و ۳۶۰ هزارتومان، یک میلیون و ۲۷۶ هزار و ۸۰۰ تومان است و ۶۲ درصد از کل حق بیمه به مبلغ ۲ میلیون و ۸۳ هزار و ۲۰۰ تومان توسط صندوق پرداخت می شود.
در طرح رفاه هم از مبلغ سالیانه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزارتومان، صندوق، ۴۵ درصد آن، یعنی ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان را متقبل و هر عضو ۲ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان پرداخت می کند.
اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور متقاضی دریافت خدمات بیمه درمان تکمیلی، می توانند از روز شنبه ۱۸ تا سه شنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ به مدت ۱۰ روز با رفتن به پیامرسان اختصاصی صندوق اعتباری هنر به آدرس app.honarcredit.ir و یا سایت صندوق اعتباری هنر Profile.honarcredit.ir نسبت به ثبت نام و بهره مندی از خدمات بیمه تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اقدام نمایند.
 


منبع:

1402/06/17
15:48:42
0.0 / 5
228
تگهای خبر: خدمات , سایت , طرح , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام