انتقادات تند پزشکیان از رئیسی

انتقادات تند پزشکیان از رئیسی

پارلمان ایران دات کام: به گزارش پارلمان ایران دات کام، مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با مُنیبان در واکنش به ادعای اخیر نماینده مجلس در خصوص این که پول های آزاد شده در کره جنوبی پیش از این در دولت قبل خرج شده بود، اظهار داشت: اگر پول های آزاد شده از کره جنوبی قبلاً خرج شده پس بلوکه نبوده بنابراین افرادی که می گویند پول ها خرج شده به این پرسش پاسخ بدهند که چرا می گویند ما آزاد کردیم؟ ازاین رو وقتی پولی خرج شده یعنی از قبل آزاد شده بوده است.مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس می گوید: دولت شعار می داد که سفره مردم را به برجام وصل نمی نماییم هم اکنون هم عده ای ادعا می کنند که سفره مردم را به برجام وصل نکردند. آن زمان که مرغ ۲۵ هزار تومان بود می گفتند مشکل از مدیریت است اما از وقتی خودشان بر سرکار آمدند قیمت گوشت و مرغ چهار، پنج برابر شده است. از سوی دیگر مدعی می شوند که پول ها را گرفتیم اما دلار ۵۰ هزار تومان شد که همین قیمت را هم به زور نگه داشتند، این اقداماتی که انجام دادند چه تأثیری بر سفره مردم و یا در اقتصاد جامعه گذاشته که اینها چنین صحبت هایی را می کنند.

لابی گر و پُرنفوذ مثل محمدرضا باهنر /رمزگشایی از تحرکات انتخاباتی «کارگردانِ اردوگاه اصولگرایان»

منبع درآمد عطاءالله مهاجرانی لو رفت+جزئیات

پزشکیان ضمن اشاره به وعده دولت برای به وجود آوردن وضع مطلوب خاطرنشان کرد: به جای این که دولت گذشته را متهم کنند و بگویند ما خوب هستیم، سفره مردم را خوب کنند ما قبول می نماییم که خوب هستند برای نمونه قیمت مرغ را به کمتر از ۲۵ هزار تومان کاهش بدهند و یا برنج را به قیمت قبل برگردانند، قبول می نماییم که دولت خوب است. وقتی قیمت همه چیز بشدت در حال افزایش می باشد به این مفهوم است که دولت سفره های مردم را از رنگ خالی می کند و چیزی داخل سفر مردم باقی نمانده و این موردی است که دولت و مجلس باید به فکر آن باشند چونکه حتی زندگی کارمندان معمولی به درستی نمی چرخد، خیلی از مردم در مسکن و حتی ثبت نام فرزند خود مشکل دارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار نمود: موضوعی که به نام عدالت در رابطه با مدارس غیرانتفاعی مطرح می شود اینست که مدرسه غیرانتفاعی یعنی مدرسه پولدارها در مقابل فرزندان اکثریت مردم که حدود ۸۰ درصد آنها، به مدارس دولتی می روند، چرا نباید از استاندارد علمی مناسب برای آموزش برخوردار باشند که این دانش آموزان در آینده بتوانند سهمی در دانشگاه ها داشته باشند. هم اکنون بیشتر از ۸۰ درصد دانشجویانی که در دانشگاه قبول می شوند در مدارس غیرانتفاعی درس خواندند.

پزشکیان افزود: در مجموع زندگی مردم سخت شده و این مورد قابل درک است. از طرفی دولت هر اقدامی انجام داده نتوانسته زندگی مردم را از سختی خارج کند، این در شرایطی است که تعداد حقوق بگیران افزوده شده است. ازاین رو اگر دولت می گوید موفق است به سفره مردم نگاه کند و ببیند موفقیتی مشاهده می کند یا خیر.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: به نظر بنده روز به روز سرمایه اجتماعی ما کاسته می شود چون که تا حالا با مردم صادق نبودیم انشاالله این افرادی که ادعا می کنند صادق باشند، وقتی می گویند یک میلیون مسکن می سازیم، یک میلیون شغل ایجاد می نماییم و یا تورم را تک رقمی می نماییم، در اجرا باید به آن عمل کنند اما درصورتیکه به حرف های خود عمل نکنیم یعنی بین گفته و عمل ما فاصله است و مردم این نکته را متوجه می شوند، دراین میان هر اندازه هم که شعار بدهیم، حقیقت آن چیزی است که در زندگی و سفره مردم مشاهده می شود.

پزشکیان در واکنش به ادعای برخی در خصوص خالص سازی و ورود افراد انقلابی تر به مجلس تصریح کرد: انقلابی ها همان افرادی بودند که در جبهه حضور داشتند، جنگ کردند، جبهه را اداره کردند و در انقلاب رشد کردند. بنابراین این افرادی که می خواهند خالص سازی کنند زمان جنگ کجا بودند و در عمر بیشتر از ۴۰ سال انقلاب چه گلی زدند که حالا بخواهند درستش کنند و قبلاً کجاها را درست کردند که حالا بخواهند کشور را درست کنند.

او در انتها خاطرنشان کرد: آن چه که می تواند نتیجه بدهد اینست که سابقه فرد نشان داده است در انقلاب چه اقدامی انجام داده، در مدیریت و جایی که بوده چه اقدامی انجام داده، این افراد کجا را درست کردند که هم اکنون می خواهند کشور را درست کنند. حقیقت اینست که اگر در سابقه بنده هیچ گونه عملکردی برای بهبود و یا تغییر در جاهایی که بودم مشاهده نمی گردد، اگر مدیر شوم هم درست نخوانده شد. از طرفی با شعار دادن هم درست نمی شود کما این که شعار دادند سفره مردم بهتر می شود اما در حقیقت چنین اتفاقاتی افتاد؟ و یا گفتند مسکن اصلاح می شود آیا مسکن مردم اصلاح شد؟ هم اکنون روند زندگی به نحوی شده کارمندان مستأجر دیگر نمی توانند مسکن کرایه کنند.

۲۷۲۲۰منبع:

1402/07/05
23:37:39
0.0 / 5
192
تگهای خبر: آموزش , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام