عكسی كه علی مطهری از آیت الله منتظری منتشر نمود

عكسی كه علی مطهری از آیت الله منتظری منتشر نمود

پارلمان ایران دات كام: علی مطهری، نماینده تهران یادداشتی با عنوان«آیت الله منتظری و انجام تكلیف» را در كانال تلگرامی اش منتشر نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از خبر آنلاین، در این مطلب آمده است؛ چند روزی از سالروز رحلت فقیه عالیقدر آیت الله منتظری می گذرد. یكی از درسهایی كه از سیره ایشان می توان گرفت تعهد به انجام تكلیف بود گرچه به ضرر او تمام شود. عقل حسابگر می گفت حالا كه قائم مقام رهبری و در آستانه رهبری هستی، دم از انتقاد و دفاع از یك حق ببند تا زمانی كه بر مسند رهبری نشستی ایده های خودرا پیاده كنی. اما ایشان برای حفظ این مقام حاضر نشد از بیان آنچه كه به نظرش دفاع از حقوق مردم و اصلاح امور بود خودداری كند. اساسا ایشان این روش را از سیره پیامبر(ص) و علی مقابل السلام كه استفاده از هر وسیله ای را برای رسیدن به هدف مقدس جایز نمی دانستند فرا گرفته بود. به امام علی مقابل السلام می گفتند فعلا دست از اجرای عدالت درباره صحابه خاص پیامبر و یا مخالفت با حكومت معاویه بردار تا سوار بر اسب مراد شوی، آنگاه بر او بتاز، و او می گفت اگر چنین كنم به مدلول رضایت از تبعیض و ظلم و موافقت با حكومت یك فرد ناصالح حتی برای یك روز است و چنین چیزی جایز نیست.
اما این خاصیت در استاد شهید آیت الله مطهری یار دیرین مرحوم آیت الله منتظری كه این دو یازده سال هم مباحثه بودند نیز وجود داشت. نگاهی به دهه چهل و دهه پنجاه زندگانی استاد مطهری این واقعیت را ثابت می كند. در دهه چهل شهید مطهری محبوب همه دانشگاهیان و روشنفكران و تحصیل كردگان بود اما در دهه پنجاه به سبب مخالفت با افكار گروههایی مثل مجاهدین خلق و برخی روشنفكران مورد هجوم قسمتی از این قشر بود، برای اینكه او به تكلیف خود عمل می كرد و توجهی به محبوبیت و عدم محبوبیت خود نداشت. مطهری و منتظری این دو یار دیرین و دو شاگرد برجسته آیت الله بروجردی و امام خمینی خصلتهای مشترك زیادی دارند. 2727


منبع:

1398/10/07
09:58:09
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام