در پاسخ به كدخدایی و با تاكید بر رعایت زمان بندی بررسی بودجه از سوی مجلس

مازنی: مسؤلان به جای نقد غیرمنصفانه مجلس، برای حل مشكلات كشور راهكار بدهند

مازنی: مسؤلان به جای نقد غیرمنصفانه مجلس، برای حل مشكلات كشور راهكار بدهند

به گزارش پارلمان ایران دات كام عضو فراكسیون امید مجلس اعتقاد دارد مجلس در زمان بندی خود جهت بررسی لایحه بودجه 99 كوتاهی نكرد و نقدهایی كه در این رابطه به قوه مقننه وارد می شود، غیرمنصفانه است.


به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از ایسنا، احمد مازنی با انتقاد از نقدهای "غیرمنصفانه ای كه از جانب دوست و دشمن به مجلس وارد می شود" اظهار داشت: حالا كه در شرایط بحرانی خاصی به سر می بریم كه باید در محیط كار، خانه و اجتماع با ویروس كرونا مقابله نماییم، روا نیست كه برخی مسؤلان نقد غیرمنصفانه درباره برخی نهادها داشته باشند بلكه باید به جای آن عرضه راهكار كنند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینكه مجلس تا قبل از آغاز بحران شیوع كرونا به هیچ وجه خلاف روال زمان بندی آئین نامه در ارتباط با بررسی لایحه بودجه 99 اقدام نكرد، تصریح كرد: پس از آغاز این بحران، ستاد ملی مقابله با ویروس كرونا مانع از برگزاری جلسات مجلس شد، چون كه به صلاح جامعه نبود.
وی ادامه داد: اگر برگزاری جلسات علنی صحن ادامه پیدا می كرد، نمایندگان به این متهم می شدند كه با دانش سازگاری ندارند و امكان دارد به ویروس كرونا مبتلا شده و عامل شیوع آن باشند.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بر مبنای تصمیم هیأت رئیسه مجلس كه مطابق آئین نامه هم بود، سال جاری به علت تلاقی زمانی بررسی لایحه بودجه در صحن علنی با زمان برگزاری انتخابات مجلس، مقرر شد لایحه بودجه پس از انتخابات مجلس یازدهم به صحن بیاید كه منع قانونی هم نداشت و اگر شیوع این ویروس قابل پیشبینی بود بطور قطع تدبیر دیگری اندیشیده می شد.
مازنی افزود: در نهایت مقرر شد لایحه بودجه 99 به شیوه دیگری با استفاده از اذن رهبری بررسی شود و اختیارات تام به كمیسیون تلفیق داده شد كه الان در دست بررسی و رفت و برگشت میان مجلس و شورای نگهبان است تا ایرادات آن اصلاح گردد.
عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح كرد: مجلس هیچ راهی جز تعطیلی برای برگزاری انتخابات نداشت و هیچ كوتاهی و كم كاری بر مبنای آئین نامه مرتكب نشده است بنابراین جایز نیست مسئولانی كه مشروعیت جایگاه خویش را از رای مجلس می گیرند، با دید غیر منصفانه به این مورد نگریسته و اظهار نظر كنند.
آخر پیاممنبع:

1398/12/27
19:57:53
5.0 / 5
3862
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴