با اشاره به گزارش سرپرست وزارت صنعت در كمیسیون بودجه

خدابخشی: از نظر ذخایر كالاهای اساسی در سطح مناسبی قرار داریم

خدابخشی: از نظر ذخایر كالاهای اساسی در سطح مناسبی قرار داریم

پارلمان ایران دات كام: نایب رییس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت كه بر اساس گزارش سرپرست وزارت صنعت ایران از نظر ذخایر كالاها خصوصاً كالاهای اساسی در سطح مناسبی قرار دارد.


محمد خدابخشی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: آقای مدرس خیابانی به همراه معاونان خود در این نشست گزارشی درباره تنظیم بازار و تجارت خارجی ارائه کرد که بر طبق گزارش ارائه شده ذخایر کالاها به ویژه کالاهای اساسی در کشور در سطح مناسبی قرار دارد و مشکلی دراین زمینه نداریم.
وی با اشاره به اظهارات نمایندگان درباره عملکرد وزارت صنعت و نارضایتی مردم از وضع بازار اضافه کرد: آقای مدرس خیابانی اقدامات صورت گرفته درباره تنظیم بازار را برای نمایندگان تشریح نمود اما اعضای کمیسیون تاکید بیشتری بر روی اعمال نظارت بر بازار و توزیع کالاهای اساسی داشتند. نمایندگان در این جلسه نسبت به نحوه تخصیص منابع ارزی یارانه ای به کالاهای اساسی در سال های گذشته انتقاد کرده و اعلام کردند، معین نیست این ارزها به دست مصرف کننده واقعی رسیده یا واسطه، بدین سبب در ادامه از سرپرست وزارت صمت خواستند تا برنامه شفاف و جامعی را برای نحوه تخصیص ارز یارانه ای تدوین کند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس افزود: در این نشست درباره تولید لاستیک به ویژه لاستیک ماشین های سنگین هم مباحثی عنوان شد، مشکل کنونی تولیدکنندگان لاستیک های سنگین این است که آنها طرح های توسعه ای یا ایجادی دارند و باتوجه به ممنوعیت صادرات لاستیک توسط دولت، حالا صندوق توسعه ملی به سختی وام ارزی در اختیارشان قرار می دهد در صورتیکه ما برای تامین لاستیک ۷۵ درصد به خارج از کشور وابسته هستیم و باید وزارت صمت ضمن پشتیبانی از تولید و ظرفیت های داخلی مشکل وابستگی را به خارج در این مورد حل کند.
منبع:

1399/04/17
23:33:52
5.0 / 5
2619
تگهای خبر: دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵