یك عضو كمیسیون داخلی و شوراها در مجلس:

نقطه اتصال ایران و عراق به یكدیگر، فرهنگ و مبارزه با تروریسم است

نقطه اتصال ایران و عراق به یكدیگر، فرهنگ و مبارزه با تروریسم است

به گزارش پارلمان ایران دات كام اصفهان یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: كشورهای ایران و عراق یك نقطه مشترك در مبارزه با تروریسم و به خصوص داعش دارند و صحبت های الكاظمی در تشكر از ایران برای كمك به عراق در مبارزه با داعش شنیدنی بود.ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با ایسنا درباب سفر مصطفی الکاظمی- نخست وزیر عراق به ایران و دیدار این مقام عراقی با مسئولان کشورمان، اظهار نمود: در شرایط حال حاضر یکی از راه های تنفسمان که بتوانیم تحریم ها را دور بزنیم، استفاده از ظرفیت های ۱۵ کشور همسایه است و ایران جز معدود کشورهایی است که این تعداد همسایه دارد.

وی اضافه کرد: از این لحاظ که ظرفیت جمهوری اسلامی ایران در تولید محصولات بالاتر از سایر همسایه های خود است برای افزایش صادرات و ارز آوری بیشتر می توانیم ارتباط سازنده با کشورهای همسایه و همچون عراق داشته باشیم و از پتانسیل این کشورها بهره ببریم.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه نقطه اتصال ایران و عراق به یکدیگر فرهنگ و مبارزه با تروریسم است، اشاره کرد: ظرفیت بسیار عالی مذهبی، تاریخی و... که با کشورهای همسایه و همچون عراق داریم بهترین فرصت است که صادرات اقلامی که در کرونا ضربه خوردند را افزایش دهیم و از این طریق یک جایگزین خوب برای نفت پیدا نماییم. مقداری پول هم در عراق داریم که باید تکلیفش هر چه زودتر معلوم شود و در مسافرت نخست وزیر عراق به ایران نیز در این خصوص مذاکرات سازنده ای شد.

ابوترابی اظهار داشت: در این سفر همین طور درباب رونق گردشگری دو کشور گفتگوهای مثبتی شد و ایران و عراق بر تداوم گردشگری مذهبی تاکید نمودند.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: هر دو کشور یک نقطه مشترک در مبارزه با تروریسم و به خصوص داعش دارند که برای مقابله با داعش، ایران و عراق کمک های زیادی به یکدیگر کردند و صحبت های الکاظمی در تشکر از ایران برای کمک به عراق در مبارزه با داعش شنیدنی بود.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی میهمان رسمی عراق بود که توسط آمریکایِ متجاوز به شهادت رسید که در این خصوص دولت عراق باید حساسیت بیشتری نشان دهد. ایران و عراق باید برای اخراج هر چه زودتر آمریکایی ها از عراق همکاری روز افزونی داشته باشند چونکه آمریکا حامی اصلی داعش و تروریسم در منطقه است که البته در مسافرت نخست وزیر عراق در این زمینه هم رایزنی شد.

منبع:

1399/05/03
20:39:43
5.0 / 5
2531
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام