یك عضو كمیسیون اجتماعی:

باید فرزندآوری را جانشین بی میلی به فرزندآوری كرد

باید فرزندآوری را جانشین بی میلی به فرزندآوری كرد

به گزارش پارلمان ایران دات كام یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری تشكیل كمیسیون ویژه خانواده و جمعیت آگاهی داد و اظهار داشت: این كمیسیون باید با دقت نظر و اجرای كارهای تقنینی جدی، فرزندآوری را جانشین بی میلی به فرزندآوری كند.


فاطمه قاسم پور در گفت و گو با ایسنا باتوجه به شرایطی جمعیتی ایران، به لزوم فرزندآوری و ازدواج تاکید کرد و اظهار داشت: امر فرزندآوری و تسهیل ازدواج از اولویت های مجلس یازدهم است. مجلس بر آن است که حمایت های اجتماعی - اقتصادی ویژه از خانواده ایرانی برای بقای فرهنگی خانواده ها انجام دهد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری تشکیل کمیسیون ویژه خانواده و جمعیت آگاهی داد و اظهار داشت: پیگیر این مهم هستیم که پروسه تشکیل این کمیسیون را تسریع نماییم. این کمیسیون باید با دقت نظر و اجرای کارهای تقنینی جدی، فرزندآوری را جانشین بی میلی نسبت به این امر کند.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: طرح تشکیل این کمیسیون نوشته شده و به هیئت رئیسه تقدیم شده است. پیش بینی من این است که تا دو هفته آینده برای رأی گیری در صحن مطرح شود.
قاسم پور در آخر در مورد ارتباط اقتصاد و تسهیل ازدواج اظهار داشت: مسئله ازدواج و فرزندآوری به مسئله اقتصادی گره خورده است. نگاه ما هم این است که باید حمایت گری نماییم. خانواده ایرانی به فرزندآوری تمایل دارد اما مشکلات اقتصادی یا حتی قانونی اجازه این امر را نمی دهد.
منبع:

1399/05/06
13:20:22
5.0 / 5
2399
تگهای خبر: طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳