علیپور:

مهم تر از اقدامات دولت در مبارزه با كرونا مسئولیت پذیری خود مردم است

مهم تر از اقدامات دولت در مبارزه با كرونا مسئولیت پذیری خود مردم است

نماینده ماكو در مجلس ضمن تاكید بر اهمیت رعایت پروتكل ها و دستورالعمل های بهداشتی از جانب مردم، اظهار داشت: در این عرصه مسئولیت اجتماعی مردم امری حائز اهمیت و حتی مهم تر از اقدامات دولت می باشد.


محمد علیپور در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این سؤال که هر کدام از ما بعنوان شهروند چه مسئولیتی برای کنترل کرونا داریم و چه اقداماتی می شود انجام داد که فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهیم؟ اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی مردم در این عرصه امری حائز اهمیت و حتی مهم تر از اقدامات دولت می باشد، دولت به هر میزان هم مقرارت و محدودیت اعمال نماید تا زمانی که از جانب مردم مورد پذیرش نباشد و تا مردم به اهمیت این مورد باور نداشته باشند اقدامات دولت هم باعث نتیجه مطلوب نخواهد بود.
وی ادامه داد: مسئولیت اجتماعی خود مردم در حوزه رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار امر مهمی است، خود مردم باید دستورالعمل ها و سفارش ها را رعایت نمایند، برای مثال فردی که می داند به بیماری مبتلا شده نباید در اماکن عمومی حضور پیدا کند، یعنی هم باید نسبت به سلامتی خود و هم نسبت به سلامتی دیگران احساس مسئولیت داشته باشد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: باآنکه وظایف دولت و اقداماتی که دولت باید در حوزه مقابله با کرونا انجام دهد خود امر مهمی است، ولی رعایت پروتکل ها از جانب خود مردم هم بسیار اهمیت دارد، در اوایل دوران شیوع کرونا خیلی ها به خطر این ویروس باور نداشتند، اگر مردم خطر بیماری را جدی بگیرند برای رعایت پروتکل ها مصمم تر می شوند، تا مردم به این باور نرسند اقدامات دولت نمی تواند به تنهایی موفق باشد، چون که مکمل اقدامات دولت رعایت موارد و دستورالعمل ها توسط خود مردم است.1399/06/09
12:16:10
5.0 / 5
2005
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام