سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس مطرح كرد:

عملكرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

عملكرد نامطلوب بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری

به گزارش پارلمان ایران دات كام سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به غفلت از صنعت توریسم در ایران، اظهار داشت: عملكرد بخش خصوصی و دولت در حوزه گردشگری نامطلوب است.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، سید کاظم دلخوش بامداد پنجشنبه در نشست تخصصی فرصت های گردشگری گیلان در انزلی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رفع وابستگی اقتصاد ایران به نفت، اضافه کرد: متأسفانه از این مورد غافل شدیم در حالیکه می توانستیم به سمت توسعه گردشگری گام برداریم.
وی با اشاره به اینکه امروز صنعت توریسم حرف اول را در جهان می زند، اظهار داشت: ما تابحال نتوانسته ایم از صنعت توریسم ایران به خوبی برای درآمدزایی و رونق اقتصادی استفاده نماییم.
دلخوش با اشاره به واگذاری اختیارات دولت بر مبنای سیاست های ابلاغی به بخش خصوصی، اضافه کرد: متأسفانه بخش خصوصی گرفتار اختلافات و مشکلات میان بخشی و برخی تصمیمات و اقدامات غلط بوده و عملکرد مطلوبی نداشته است.
وی با اشاره به اینکه امروز به جایگاه رسیده ایم که نه بخش خصوصی و نه دولتی عملکرد مناسبی از خود به نمایش نگذاشته اند، خاطرنشان کرد: در این میان باید از ظرفیت مناطق استفاده گردد وجود این مناطق سبب تبادل فرهنگی و ایجاد اشتغال و امنیت شده است.
دلخوش با تاکید بر اینکه توجه به صنعت توریسم زمینه ایجاد تحول در اقتصاد کشور را فراهم می آورد، افزود: برای رسیدن به این تحول باید همه بخش های شامل دولتی و خصوصی تعامل و همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه باید دولت را برای رونق گردشگری مجاب نماییم، اضافه کرد: اساسا توجه به صنعت توریسم سبب می شود در سال های آینده شاهد تحولات بزرگی در سطح کشور باشیم.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه امروز نفتی که می فروشیم برای ما آورده اقتصادی و درآمدی ندارد، اظهار داشت: سال جاری با کسری ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه برای کارکنان مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه دهکده سلامت و استفاده از ظرفیت های دریا مغفول مانده است، اظهار نمود: در بخش گردشگری به هیچ عنوان در کشور بخصوص در استان گیلان اقدامی انجام نشده است.
دلخوش با اشاره به اینکه ۶۰ درصد سرمایه گردشگری در استان گیلان موهبت الهی است، اضافه کرد: سرمایه گذار علیرغم این همه نعمت در گیلان ۴۰ درصد سرمایه نیاز دارد اما متأسفانه به علت نداشتن برنامه نتواسته ایم از این ظرفیت استفاده نماییم.


منبع:

1399/07/10
13:25:09
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , فروش , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲