عزیزی:

امكان گفت و گو برای حل مناقشه قره باغ وجود دارد

امكان گفت و گو برای حل مناقشه قره باغ وجود دارد

پارلمان ایران دات كام: یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاكید بر این كه آذربایجان وارمنستان باید مشكلات خودرا بوسیله گفت و گو و از مجاری بین المللی حل كنند، اظهار داشت كه بهترین چاره برای حل مناقشه قره باغ برگشت دو كشور به میز گفت و گو است.


ابراهیم عزیزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تحولات قره باغ و درگیری دو کشور ارمنستان و آذربایجان اظهار داشت: متاسفانه این درگیری سبب لطمه به دو کشور و مردم منطقه شده است. اعتقاد جمهوری اسلامی بر این است که باید طرفین مسائل و مشکلات خودرا بوسیله مذاکره و مجاری بین المللی دنبال کنند. ایران اسلامی بر این باور است که چنین امکانی برای دو کشور فراهم بوده که با مذاکره و هماهنگی سوء برداشت ها را برطرف کرده و زمینه صلح و آرامش را در منطقه فراهم آورند.
وی ادامه داد: ما بر این باوریم که دست های بیرونی و کشورهایی بدون در نظر گرفتن منافع دو کشور به ادامه درگیری ها تمایل دارند. دو کشور باید از هر گونه اقدامات خارج از مرزهای جغرافیایی شان یا تاثیرپذیری از خارج از مرزهای جغرافیایی خود خودداری کننتد. ایران اسلامی بر این باور است که امکان اتمام مناقشه با گفت و گو برقرار است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی نیز با بررسی تحولات منطقه قره باغ کمیته ای را برای موضوع مشخص کرده است تا ضمن بررسی این مساله آنچه سزاوار دو کشور است، اتفاق افتد. یقین داریم دو کشور می توانند به میز گفت و گو برگشته که این بهترین راهکار برای حل مناقشه قره باغ است.
منبع:

1399/07/12
13:38:41
5.0 / 5
1690
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳