تصویب تحقیق و تفحص از راه اندازی پتروشیمی الوند در پالایشگاه  شازند در كمیسیون صنایع

تصویب تحقیق و تفحص از راه اندازی پتروشیمی الوند در پالایشگاه  شازند در كمیسیون صنایع

پارلمان ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب تحقیق و تفحص از «چگونگی راه اندازی پتروشیمی الوند در داخل محوطه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند» در جلسه این کمیسیون آگاهی داد.


حجت الله فیروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع اظهار داشت: ادامه بررسی طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار در دستورکار جلسه امروز کمیسیون بود که بر طبق تصمیمات ستاندن شده، بورس کالا ملزم به ایجاد امکان خرده فروشی محصولات فولادی مقاطع طویل و محصولات تکمیلی حاصل از ورق ظرف مدت سه ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون شد.
وی ادامه داد: بر طبق این طرح واحدهای کوچک زنجیره فولاد می توانند به صورت مشترک، تعاونی تشکیل دهند، همین طور صادرات محصولات زنجیره فولاد توسط هر یک از تولیدکنندگان منوط به عرضه میزان تعیین شده آنها در بورس کالا توسط وزارت صمت است.
فیروزی افزود: همین طور تولیدکنندگان ملزم به ارائه برنامه 6 ماهه صادرات شدند و عدم عرضه محصولات در بورس سبب تعلیق 6 ماهه مجوز صادرات آنها خواهد شد. همین طور مازاد عرضه در بورس کالا به مجوز صادراتی تولیدکنندگان اضافه می شود و حداکثر تا 6 ماه معتبر است.
سخنگوی کمیسیون صنایع افزود: تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تامین کنندگان محصولات زنجیره فولاد و متولیان انبارهای کالا شامل واحدهای مستقر در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی ملزم به ثبت و ضبط اطلاعات تولید، خرید و فروش، واردات و صادرات و مصرف کالاهای تولیدی، اطلاعات مکان ها و نگهداری کالاها، موجودی اولیه کالاها در انبارها، ورود و خروج کالا به انبارها در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبارها به صورت آنی شدند.
فیروزی اظهار داشت: بر طبق طرح مذکور در صورت عدم ثبت کامل اطلاعات در سامانه جامع تجارت، ثبت سفارش و واردات اقلام مورد نیاز، خرید محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا، حمل و نقل و صادرات آن مجاز نیست، سهمیه خرید مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و سهمیه خرید محصولات نهایی برای واحدهای تجاری متناسب با مقادیر اطلاعات ثبت شده آن واحد در سامانه جامع تجارت است.
وی افزود: بر طبق طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد، کمیته رصد و پایش بازار با ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت بمنظور رصد بازار و تعیین سهمیه بندی عرضه محصولات فولادی توسط تولیدکنندگان و تعیین سازوکار صادرات محصولات فولادی تعیین شد.
سخنگوی کمیسیون صنایع همین طور از تصویب تحقیق و تفحص از «چگونگی راه اندازی پتروشیمی الوند در داخل محوطه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند» آگاهی داد.
منبع:

1399/11/19
20:27:51
0.0 / 5
1190
تگهای خبر: تصویب , طرح , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲