نماینده جنوب بوشهر خبر داد

طرحی برای حذف شركت های واسطه پیمانكاری نفت در مجلس

طرحی برای حذف شركت های واسطه پیمانكاری نفت در مجلس

به گزارش پارلمان ایران دات کام بوشهر نماینده جنوب بوشهر درباره طرح حذف شرکت های پیمانکاری اظهار داشت: ما در مجلس یازدهم پیگیر طرحی برای حذف واسطه ی پیمانکاری هستیم تا رابطه بین کارفرما و کارگر برقرار شود.


موسی احمدی، نماینده مردم کنگان، دیّر، جم و عسلویه در مجلس یازدهم درباب مشکلات کارگران شرکت های پیمانکاری اظهار داشت: باتوجه به قوانین، کارگران به چند دسته تقسیم می شوند؛ عده ای ایثارگران صنعت نفت که طبق قانون، پیگیری های زیادی از جانب کمیسیون انرژی صورت گرفته و توافق نامه ای با منابع انسانی وزارت نفت انجام شده تا سریع تعیین تکلیف شوند.
وی افزود: عده ای از کارگران هم قرارداد موقت هستند و باتوجه به مصوبه موجود، وزارت نفت و منابع انسانیِ آن، موضوع را پیگیری می کند. برای تبدیل افرادِ واجدِ شرایطِ این گروه به قرارداد معین، آزمون برقرار کرده اند.
نماینده جنوب بوشهر عنوان کرد: گروه دیگر ارکان ثالث و یا کارگرانی هستند که به صورت پیمانکاری کار می کنند؛ در مورد این افراد رایطِ خاص قانون کار حاکم است. جلساتی هم بتازگی برگزار شده تا باتوجه به وضعیت تورم و مشکلات این کارگران، بوسیله قانون کار حمایت شده و مشکلات شان حل شود.
احمدی اشاره کرد: تعداد زیادی از کارگران از وضعیت پیمانکاری راضی نیستند؛ معمولا مشکلاتی مانند نداشتنِ بیمه، پرداخت نکردنِ حقوق خصوصاً در آخر سال و از این دست مسائل دارند، بدین سبب با پیگیری و کار کارشناسی به دنبال آن هستیم که با حذف واسطه، بین کارگر و کارفرما رابطه مستقیم برقرار نماییم. به عقیده من اگر چنین اتفاقی در مجلس یازدهم بیفتد، حدودا مشکلاتِ حقوقی و معیشتی بخش بزرگی از کارگران حل خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه طرح مربوط به حذف شرکتهای پیمانکاری به شکل رسمی در مجلس یازدهم پیگیری می شود یا خیر، اظهار داشت: این طرح در فراکسیون هم اندیشی بررسی می شود و به دنبال تدوین کامل این طرح هستیم. هم اکنون با کار کارشناسی بر روی این طرح و با مشورت برخی دوستان وزارت کار و مشورت آنها طرح جامع و کاملی داشته باشیم.
نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه درباب حل مشکلات کارگران بوشهر اظهار داشت: هر زمانی که کارگران مشکلات خودرا منعکس کردند، ما بلافاصله وارد کار شدیم و با کارفرما و پیمانکار و حتی دستگاه های مربوطه مثل اداره کار، بازرسیِ اداره کار و شورای حل اختلاف اداره کار، صحبت کردیم. هرجا دیدیم حق کارگران تضعیف می شود، پیگیری و حمایت می نماییم.
موسی احمدی درباب نامه ی کارگران پیمانکاری پارس جنوبی به نمایندگان مجلس و درخواست از آنها برای حل مشکلاتی چون عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، عنوان کرد: پیگیر اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای کارگران پیمانکاری هستیم و امیدواریم که این طرح زودتر عملیاتی شود.
منبع:

1399/12/30
15:05:47
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام