سعیدی:

اقبال عمومی در انتخابات به جریانی غیر از اصلاح طلبان است

اقبال عمومی در انتخابات به جریانی غیر از اصلاح طلبان است

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن بستر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری 1400 اظهار داشت: خیلی از کارشناسان سیاسی بر این عقیده اند که اقبال عمومی به جریانی غیر از اصلاح طلبان است.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به انتخابات پیش روی کشور و با تاکید بر ضرورت مشارکت در این انتخابات اظهار نمود: خاصیت ممتاز نظام و انقلاب ما، اتکای کاملش به رأی مردم بوده است و جمهوری اسلامی از معدود کشورهایی است که پس از استقرار نظام سیاسی در کمتر از چندماه همه پرسی قانون اساسی برگزار کرد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اعلان اینکه ما به طور متوسط هر سال یک انتخابات برگزار می نماییم، اظهار داشت: مشارکت مردم برای ما یک مسئله کلیشه ای و شعاری نیست. مقام معظم رهبری نیز همیشه فرموده اند که فارغ از اینکه چه کسی پیروز انتخابات شود، مشارکت حداکثری مردم جهت تعیین سرنوشت خودشان است.
نماینده مردم چابهار در مجلس اظهار داشت: مردم به سبب مشکلات معیشتی - اقتصادی شور و شوق فضای انتخاباتی ادوار گذشته را ندارند و کسانی که دغدغه کشور و نظام را دارند نگران این فضا هستند چونکه احساس می کنند اعتماد عمومی مردم گرفتار لطمه جدی شده است.
سعیدی با اشاره به بحران های اقتصادی یک دهه اخیر در ایران با اعلان اینکه این بحران ها در روحیه مشارکت جویانه مردم تأثیر گذاشته است، اشاره کرد: نگاه مقام معظم رهبری به حضور حداکثری است. امیدواریم نگاه شورای نگهبان به این انتخابات بگونه ای باشد که ضمن عمل به وظایف قانونی، جریان های مختلف و متفاوت فکری و سیاسی حضور پیدا کنند.
وی با انتقاد از ادعای عده ای در خصوص «عدم تأثیرگذاری مردم در انتخابات ریاست جمهوری» اظهار داشت: با این ادعا مخالفم چونکه امروز همه می دانند که خیلی از چالش ها و مشکلات ما محصول انتخاب ما بوده است. بدین سبب فکر می کنم همه ما باید برای حداکثری کردن مشارکت تلاش نماییم.
نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم در مورد آرایش نیروی های سیاسی در انتخابات اظهار داشت: شاید مهم ترین کسی که تا این لحظه اعلام آمادگی کرده است، سعید محمد است. خیلی از مردم منتظر اعلام موضع آیت الله رئیسی، محمد جواد ظریف، محمدباقر قالیباف، علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری هستند.
سعیدی در آخر در مورد پیش بینی خود از نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: خیلی از تحلیل گران و کارشناسان سیاسی بر این عقیده اند که اصلاح طلبان نمی توانند خودرا مبرا از انتخاب حسن روحانی و چالش های دولت دوازدهم کنند، به همین خاطر بنظر می رسد که اقبال عمومی به جریانی غیر از اصلاح طلبان باشد.
منبع:

1400/02/01
21:40:25
0.0 / 5
844
تگهای خبر: دولت , رهبری , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴