در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما مطرح شد

اعتراض عباس زاده نسبت به اهانت صورت گرفته به ملا محمد فضولی در برنامه تلویزیونی

اعتراض عباس زاده نسبت به اهانت صورت گرفته به ملا محمد فضولی در برنامه تلویزیونی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما نسبت به توهین صورت گرفته در یکی از برنامه های تلویزیونی به ملامحمد فضولی شاعر پرآوازه آذربایجانی اعتراض کرد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، متن نامه محمود عباس زاده مشکینی نماینده مشکین شهر به عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما در اعتراض به اهانت صورت گرفته به ملامحمد فضولی شاعر پر آوازه ایرانی به شرح زیر است:
«جناب آقای دکتر علی عسگری
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات
مستحضر هستید که در جریان تدریس یکی از معلمان در برنامه درسی سیما، ملامحمد فضولی شاعر، ادیب و حکیم بلند آوازه آذربایجانی و از متکلمان به نام سده دهم، مورد اهانت قرار گرفت و آن همه فضل و حکمت و قول و غزل، گرفتار کم اطلاعی و جهالت و احیانا تنگ نظری یک مدرس غافل یا خدای نکرده مغرض شد و قلب میلیون ها عاشق ادبیات و فرهنگ این مرز و بوم را جریحه دار کرد.
در جایگاه مدیریت فراگیرترین نهاد رسانه ای و فرهنگی اساسا استحضار دارید که فرهنگ یک حوزه زیرساختی و بنیانی برای همه شقوق زندگی اجتماعی انسان است که اگر عامل تحریف و تغییر در آن دست بازد و به عمد و یا سهو چهره های علمی و اسطوره های فرهنگی، هنری و ادبی از کید کم اطلاعان یا خناسان در امان نباشند، دیگر نباید انتظار داشت که سنگی روی سنگ عدالت محوری و توسعه همه جانبه بند شود.
علیهذا مناسب و شایسته است در اسرع وقت در شبکه چهار سیما برنامه ای بمنظور معرفی شخصیت، آثار و حوزه اندیشه و فکر ملامحمد فضولی تشکیل گردد تا اهل فن و منصفان و دانایان علم و ادب غبار از چهره آن انسان وارسته و سرمایه فرهنگی کشور بزدایند.
محمود عباس زاده مشکینی»
شنبه (۴ اردیبهشت) فیلمی از تدریس ادبیات در صداوسیما منتشر گردید که در جریان این تدریس، دبیر مربوطه در جمله ای عجیب و توهین آمیز درباب شاعر بزرگ و پرآوازه ی آذربایجانی، ملا محمد فضولی اظهار داشت که «این شاعر(فضولی) بیخود این اسم را انتخاب نکرده بلکه او فضول اشعار صائب است و هر شعری را که صائب سروده، این شاعر به ترکی نوشته است».
انتشار این فیلم در فضای مجازی، اهالی شعر و ادب ترکی را آزرده خاطر کرده و اعتراضات زیادی به نحوه ی انتخاب دبیرانی که در «مدرسه تلویزیونی ایران» تدریس می کنند، به وجود آمده است.1400/02/06
13:50:26
0.0 / 5
882
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵