سعیدی:

صدای كرونای هندی به گوش می رسد

صدای كرونای هندی به گوش می رسد

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم ضمن اشاره به آمار جانباختگان کووید ۱۹ در ایران، نسبت به احتمال ورود کرونای هندی به کشور اخطار داد و اظهار داشت: مجوز دادن برای برگزاری برخی مراسم بسیار نگران کننده است.


معین الدین سعیدی در گفتگو با ایسنا در مورد لزوم برقراری محدودیت ها برای پیشگیری از اشاعه ویروس کرونای هندی اظهار داشت: معاون سازمان هواپیمایی اعلام نمود که تمام سفرها از هند و پاکستان لغو شده اما گزارش هایی به دست ما رسید که متوجه شدیم این اتفاق به صورت کامل نیفتاده است. این مورد از سوی نمایندگان مجلس در حال پیگیری است.
نماینده مردم چابهار در مجلس در مورد ورود هندی های مبتلا به کرونا از مرز استان های همجوار به بوشهر اظهار داشت: در بوشهر حدودا ۲۰ تبعه هندی اقامت دارند و گویا خبری در خصوص ابتلای بعضی از آنها به ویروس کرونا شنیده شده است. ما برای استان سیستان و بلوچستان نگران هستیم؛ چون که مرز زمینی با پاکستان داریم. هر چند که اختلافات بین هند و پاکستان سبب لغو ترددها از هند به پاکستان شده است اما صدای پای کرونای هندی به گوش می رسد.
سعیدی تاکید کرد: ما از مسؤلان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه می خواهیم که به صورت جدی به این ماجرا ورود کنند. همه راه های ارتباطی با هند باید بسته شود؛ چونکه گزارش های نگران کننده ای از هند به دست ما رسیده که این اتفاق نیفتاده است.
نماینده مردم چابهار در مجلس ضمن اشاره به آمار جانباختگان کووید ۱۹ در ایران اظهار نمود: به نظرم مهم ترین اقدام سیاسی در شرایط فعلی، وحدت در تصمیم گیری است. متأسفانه در نظام تصمیم گیری صداهای متفاوتی به گوش می رسد. مجوز دادن برای برگزاری برخی مراسم ها بسیار نگران کننده است. هر چند که مردم باید برای اجرای پروتکلهای بهداشتی پیشگام شوند اما تصمیم های دولتمردان بسیار مهم می باشد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در انتها اظهار داشت: در کشورهای دیگر شاهد اتفاقات خوبی در زمینه تزریق واکسن هستیم. این کشورها بخش هایی از جامعه خویش را واکسینه کردند اما هنوز که هنوز است عزیزان وزارت بهداشت ما، به جای عرضه چاره قطعی، مرثیه سرایی می کنند.
منبع:

1400/02/09
13:05:27
0.0 / 5
1109
تگهای خبر: آموزش , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱