عضو كمیسیون كشاورزی مجلس ابراز نگرانی كرد

كاهش تولید گندم با كاهش بارندگی ها

كاهش تولید گندم با كاهش بارندگی ها

به گزارش پارلمان ایران دات کام همدان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با ابرازنگرانی از تولید گندم مطرح کرد: کاهش میزان بارندگی در سال جاری باعث کاهش تولید گندم خواهد شد و این مساله یعنی واردات و هزینه سرسام آور برای دولت و تنها راه برون رفت از این معضل اصلاح قیمت گندم خواهد بود.


حجت الاسلام احد آزادیخواه یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در نشستی که با مدیران بخش گل تپه داشت، مبحث کم آبی را مشکل اصلی این روزهای منطقه کبودراهنگ عنوان نمود و اظهار داشت: باید به صورت تخصصی برای حل این معضل برنامه ریزی شود و از کشاورزان حمایت ویژه صورت گیرد.
نماینده معین شهرستان کبودراهنگ در مجلس مطرح کرد: اصلی ترین دغدغه کشاورزان و دامداران کبودراهنگ کم آبی، خشکسالی، خرید تضمینی گندم و تهیه نهاده های دامی است که در کمسیون کشاورزی مجلس مطرح می شود.
وی اظهار نمود: روز گذشته و امروز با برگزاری چندین نشست تخصصی در بخش های مرکزی، شیرین سو و گل تپه به صورت چهره به چهره با کشاورزان مشکل و دغدغه های حوزه کشاورزی این مناطق مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم بر این است موضوعات مطرح شده توسط کشاورزان را در جلسات مجلس مطرح کنم.
وی اضافه کرد: اصلی ترین دغدغه کشاورزان بحران کم آبی، خشکسالی و پیگیری برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جانب دولت می باشد که اراده مجلس برای تعیین و تصویب قیمت خرید تضمینی گندم توسط شورای قیمت گذاری محصولات از مهم ترین موضوعات در ارتباط با کشاورزان است.
آزادیخواه برگزاری نشست های تخصصی با کشاورزان را بسیار ضروری دانست و افزود: برگزاری جلسات و نشست های تخصصی با کشاورزان در این شرایط خشکسالی کمک بزرگی برای برنامه ریزی درست در عرصه کشاورزی از جانب نمایندگان مجلس خواهد بود. کمیسیون کشاورزی تلاش در مرتفع کردن خلأهای اصلی دارد و حل این مشکلات در اولویت بندی جلسات این کمیسیون قرار گرفته است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با ابرازنگرانی از تولید گندم مطرح کرد: کاهش میزان بارندگی امسال سبب کاهش تولید گندم خواهد شد و این مساله یعنی واردات و هزینه سرسام آور برای دولت و تنها راه برون رفت از این معضل اصلاح قیمت گندم خواهد بود.
وی ضمن اشاره به مساله کم آبی و خشکسالی در اغلب نقاط منطقه اظهار داشت: مساله کم آبی مشکل اصلی این روزهای منطقه کبودراهنگ است که باید به صورت تخصصی برای حل این معضل برنامه ریزی های تخصصی صورت گیرد و از کشاورزان حمایت ویژه ای شود.
نماینده شهرستان کبودراهنگ در مجلس ضمن اشاره به مساله مهم نهاده های دامی تصریح کرد: یکی از مهم ترین موضوعات جامعه امروز هم اکنون بحث تأمین و توزیع نهاده های دامی است که به صورت جدی ذهن همه مسؤلان را درگیر کرده است.
آزادیخواه در انتها اظهار داشت: سه قلم نهاده اصلی دامی شامل ذرت، کنجاله سویا و جو نهاده های ملزوم بخش مرغداری ها و دامداری ها هستند که سالانه ۱۹ میلیون تن از این نهاده ها در کشور به مصرف می رسد و پنج میلیون تن به صورت تولید داخلی و ۱۴ میلیون تن هم از راه واردات تأمین می شود.
منبع:

1400/02/12
23:15:38
0.0 / 5
1205
تگهای خبر: برنامه , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام