آزادیخواه:

هفته سركشی نمایندگان به حوزه انتخابیه به معنای تعطیلی نیست

هفته سركشی نمایندگان به حوزه انتخابیه به معنای تعطیلی نیست

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهارات وزیر امور خارجه در فایل صوتی انتشار یافته اخیر را هتک حرمت به شهید سلیمانی دانست و اظهار داشت که قریب به اتفاق مردم از این مورد ناراحت بودند.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، احد آزادیخواه در اخطاری مستند به اصول ۳۹ و ۷۶ قانون اساسی اظهار نمود: اصل ۳۹ هتک حرمت و حیثیت را ممنوع و باعث مجازات دانسته ضمن حرمت به همه ارکان نظام عذرخواهی آقای ظریف نشان داد که به شخصیت سردار دلها هتک حرمت شده؛ خوب بود در تحقیق و تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری (به دلیل انتشار مصاحبه وزیر امور خارجه) اشاره می شد کسی که جایگاه قانونی دارد و خویش را نماینده نظام در سطوح بین الملل معرفی می کند چه طور برآیند مصاحبه اش هتک حرمت مدافع ولایت و آموزه های اسلام است که دنیا به او حرمت دارد؟ من حتم دارم اگر نظرسنجی می شد قریب به اتفاق مردم از این مورد ناراحت بودند. ما نباید بگذاریم به چهره های ملی و دارای کاریزما هتک حرمت شود.
آزادیخواه در بخش دیگری از این تذکر افزود: بسیاری از همکاران نماینده در حوزه انتخابیه بودند و متوجه این تحقیق و تفحص نشدند. لازم است که تدبیر کنید که همه همکاران این تحقیق و تفحص را امضاء کنند چونکه این مورد مطالبه مجلس انقلابی است.
وی افزود: اینکه هفته سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه بعنوان تعطیلی مجلس شورای اسلامی عنوان می شود درست نیست چونکه وظایف نمایندگی در این زمان چند برابر است.
محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر آزادیخواه اظهار نمود: اینکه مصطلح شده مجلس یک هفته تعطیل می باشد درست نیست چون که آن هفته پرکارترین هفته مجلس است، نمایندگان به حوزه های انتخابیه می روند و جلسات نظارتی در استان را شرکت می کنند و با مردم ملاقات می کنند.1400/02/22
10:02:44
0.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام