ورود كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها برای تنقیح و كیفی سازی قوانین

ورود كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها برای تنقیح و كیفی سازی قوانین

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از شروع تنقیح و کیفی سازی قوانین خصوصاً در بحث انتخابات در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون نسبت به تنقیح و کیفی سازی قوانین، اقدام شد و این کار با همکاری معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی و اعلام نظر کارشناسان در امتداد شفاف سازی در حوزه قوانین صورت گرفت.
ایشان سپس اظهار نمود: در زمینه احکام منسوخ ضمنی و منتفی، احکامی که مدت آن منقضی شده و همین طور احکام که بصورت صریح منسوخ شده اند، در حوزه هایی که به کمیسیون باز می گشت اقداماتی صورت گرفت. در بحث انتخابات تعداد ۲۳۶ عنوان قانون داریم که تعداد احکام آن بیش از ۳ هزار و ۱۳۰ حکم است. با تلاش کمیسیون ۱۷۰ عنوان قانون را کم و منسوخ اعلام کردیم و بیش از ۶۰ درصد قوانین در حوزه انتخابات تجمیع شد.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در بحث شوراها و شهرداری ها بیش از هزار و ۲۰۰ قانون داریم که تعداد احکام این بخش ۷ هزار و ۹۱۵ حکم برآورد می شود. بعد از تجمیع در نهایت ۸۰۹ عنوان قانون کاهش پیدا کرد. در بحث احزاب سیاسی، قوانینی داشتیم که منسوخ شده و به مرور زمان از بین رفته بود. با کاهش و منسوخ کردن این قوانین ۷۱ عنوان قانون منسوخ شد و ۱۷۹ حکم دیگر اجرا نمی گردد.
ایشان سپس اشاره کرد: کمیسیون در امتداد شفاف سازی قوانین در حوزه های در رابطه با خود اقدامات لازم را دنبال خواهدنمود.1400/03/09
20:56:42
0.0 / 5
893
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴