رئیسی به روحانی:

شما نمی توانید برجام را اجرا كنید

شما نمی توانید برجام را اجرا كنید

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیسی اظهار داشت: ما به برجام که با ۹ بند رهبری آنرا تائید کردند متعهدیم اما برجام را شما نمی توانید اجرا کنید.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از خبر آنلاین، ابراهیم رئیسی در آخرین مناظره در نقد اظهارات رقبایش، اظهار داشت:
در صحبت ها به مبحث سفر خوزستان اشاره شد باید بگویم مجری قانونی در این رابطه ستاد ملی مقابله با کرونا است که از این ستاد اجازه گرفته شد و همینطور از ستاد کرونا استان هم اجازه گرفته شد. دوم این که دانشگاه علوم پزشکی اهواز هم پروتکلی برای این اجتماع نوشت. یعنی همه مقدمات برای این سفر انجام شد. ما که به حرف های کارشناسان گوش کردیم، چندین ماه است می خواهم به این استان سفر کنم و خوزستان یکی از استان هایی بود که به آن بدهکار بودیم.
ما که به حرف گوش کردیم شما چرا انقدر ناراحتید؟! چرا در مورد کسانی که به حرف کارشناسان و وزیر بهداشت گوش نکردند حساس نشدید؟!
در عید ۹۹ در جلسات آقایان مسوول بهداشت و درمان گفتند باید محدودیت ایجاد شود اما آقای روحانی قبول نکرد و سبب خسارات شد و این کار در عید ۱۴۰۰ هم تکرار شد و صدای همه بلند شد و کار به رسانه ها کشید و سبب خسارت شد تازه از ۲۰ فروردین محدودیتها اعمال شد اما آقای روحانی توجه نکرد. خیلی عجیب است چرا آن زمان حساس نشدید. شما می توانید بپرسید بخشی که بیشترین همکاری به وزارت بهداشت دارد ما هستیم.
نکته دیگر اینکه، اسامی که ایشان نام برند در مورد متهمین فساد مالی آیا ما به این پرونده ها رسیدگی کردیم یا نه آیا نتایج آنرا اعلام کردیم یا خیر؟
نظر من درباره FATF را از کجا ذهن خوانی کردند که نظر من چیست؟ اگر منافع ملت در قراردادی تأمین شد ما هیچ مشکلی نداریم، وگرنه نمی توانیم منافع مردم را به حراج بگذاریم. از رئیس قبلی بانک مرکزی پرسیدند که منافع برجام چیست، پاسخ داد هیچ! حداقل به مواضع خودتان پایبند باشید. اقتدار خارجی امتداد اقتدار داخلی است. شما وقتی جوجه کُشی و صف مرغ دارید نمی توانید برجام را اجرا کنید. برجام یک قراردادی است که با شروط خود در کشور تصویب شده، برجام را یک دولت مقتدر می تواند اجرا نماید.
ما به برجام که با ۹ بند رهبری آنرا تائید کردند متعهدیم اما برجام را شما نمی توانید اجرا کنید برجام احتیاج به یک دولت مقتدر دارد آقایان اقتدار خارجی امتداد اقتدار داخلی است؛ مرغ و تخم مرغ و جوجه کشی مشکل این چنینی نمی تواند اقتدار ایجاد نماید.
اسامی ۱۱ بدهکار بانکی را به مردم اعلام می نماییم تا مشخص شود که ما به پرونده آنها در دستگاه قضایی رسیدگی کردیم.
216216


منبع:

1400/03/26
22:41:38
0.0 / 5
984
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳