رییس فراكسیون محیط زیست مجلس:

هورالعظیم منتظر تصمیمات درست است

هورالعظیم منتظر تصمیمات درست است

به گزارش پارلمان ایران دات کام کرمان رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: درباره هورالعظیم باید سیاست گذاری درستی می شد، تا شاهد این وضعیت نباشیم.


"سمیه رفیعی" در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت بحرانی این روزهای تالاب بین المللی هورالعظیم اظهار نمود: فاجعه ای که حالا در هورالعظیم اتفاق افتاده حاصل نتیجه کارهای یک سال و دو سال نیست. این یک تصمیم گیری در بلندمدت و عدم سیاست گذاری درست است که این فاجعه را ایجاد کرده و بطور قطع چاره آن در کوتاه مدت میسر نیست.
وی اضافه کرد: ناراحت کننده این است که این وسط مردم تاوان بی تدبیری های چندین ساله درباره هورالعظیم را باید پس دهند و در صورتیکه اگر درست سیاست گذاری می شد شاهد این چنین فجایعی نبودیم.
نماینده مردم تهران در مجلس از سفر خود به منطقه هورالعظیم در هفته آتی آگاهی داد و افزود: خشکسالی و تغییر اقلیم بطور قطع موثر است اما نه این که ما به دست خودمان بحرانی را به وجود بیاوریم. علی ای حال برای این مشکل شنبه آینده به این منطقه سفر خواهم کرد.
وی اشاره کرد: نشست های کارشناسی گوناگون و طولانی مدتی را با کارشناسان وزارت نیرو و سازمان محیط زیست داشتم، باید به یک جمع بندی برسیم و تصمیم درستی برای آینده داشته باشیم.
منبع:

1400/04/20
13:23:11
0.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام