رفیعی:

مشكل آب خوزستان ریشه ای بسیار عمیق تر از یك دوره ی مدیریتی چند ساله دارند

مشكل آب خوزستان ریشه ای بسیار عمیق تر از یك دوره ی مدیریتی چند ساله دارند

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس می گوید: مسئله آب خوزستان علل ریشه ای بسیار عمیق تر و پنهانی تر از یک دوره مدیریتی چند ساله دارند و غالبا حاصل انباشت چندین سال بی تدبیری و بی عرضگی مدیریت های بی حساب و کتاب و رانتی گذشته در سطوح مختلف است.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، سمیه رفیعی در صفحه رسمی توییترش در مورد مسئله آب خوزستان‬⁩ اظهار داشت: این مساله علل محیط زیستی و دلیلهای مدیریتی مشخصی دارد که همه به اندازه کافی از آن آگاهند و به آن پرداخته اند. اما این که ⁧‫مسئول‬⁩ و مقصر یا مقصران واقعی چه کسانی هستند؛ موضوعی است که باید با دقت به آن پرداخته شود. دراین زمینه تنها معطوف شدن توجه به برخی مدیران رده بالای فعلی و گاها ⁧‫تزئینی‬⁩ کافی نیست. این دست مسائل، ریشه ای بسیار عمیق تر و پنهانی تر از یک دوره ی مدیریتی چند ساله دارند و غالبا حاصل انباشت چندین سال بی تدبیری و بی عرضگی مدیریت های بی حساب و کتاب و رانتی گذشته در سطوح مختلف است.
یک نمونه ی بارز آنرا در مورد مدیریت تالاب های کشور می بینیم که فردی که بیش از دو دهه مسئولیت های مختلفی در امور تالاب ها در سازمان محیط زیست بر عهده داشته است، بدون هیچگونه پاسخگویی و مورد مواخذه قرار گرفتن برای وضع اسفبار فعلی تالاب های کشور، به آسانی به وزارت نیرو منتقل می شود و آنجا به کار خود ادامه می دهد. در حقیقت مشکل اصلی مسئله آب خوزستان و مسائل محیط زیستی و معضلات خیلی از حوزه های دیگر کشور، مسئولین و مسببینی هستند که تقاص قصورات و بی کفایتی های گذشته آنها را امروز باید مردم پس بدهند.»1400/04/31
14:25:40
0.0 / 5
851
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳