پیشنهادات رئیس كمیسیون انرژی مجلس برای تولید و تأمین برق

پیشنهادات رئیس كمیسیون انرژی مجلس برای تولید و تأمین برق

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر در زمان غیرپیک برای صادرات و در زمان پیک در شبکه سراسری استفاده نماییم.


فریدون حسنوند در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر لزوم توجه به تولید انرژی های تجدید پذیر، بیان نمود: در برنامه ششم توسعه تکالیف قانونی برای دولت در بحث تولید برق توسط انرژی های تجدید پذیر دیده شده است، بخشی از این تکالیف به تأمین برق از راه انرژی خورشیدی و بادی باز می گردد که متاسفانه تا به هم اکنون حدود ۸۰۰ مگاوات تولید برق از راه انرژی های تجدید پذیر داشتیم که بر مبنای قانون باید حدود ۵ هزار مگاوات می بود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بخشی از این عقب ماندگی به قوانین ما باز می گردد و بخشی در ارتباط با قیمت گذاری و بخشی در ارتباط با تاخیر در پرداخت مطالبات سرمایه گذاران و بخشی در رابطه با صادرات می باشد. ما باید مسیر صادرات را برای سرمایه گذاران این حوزه هموار نماییم و برای آنان امکان ارز آوری وجود داشته باشد تا بتوانند فعالیت خویش را توسعه دهند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر در زمان غیرپیک برای صادرات و در زمان پیک در شبکه سراسری استفاده نمائیم، اگر این موارد مورد توجه قرار گیرد، رغبت برای سرمایه گذاری در این عرصه بیشتر خواهد شد. اعتقاد ما بر این است که باید فضای انحصار را بشکنیم؛ هم شرکتهای خارجی و هم شرکتهای داخلی توان رقابت داشته باشند و زمینه حضور آنان را با فناوری جدید و منابع مالی فراهم نماییم تا بتوانیم از تمام ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد استفاده نمائیم.
حسنوند در انتها تصریح کرد: در کشور ما حدود ۳۰۰ روز هوا آفتابی است و میتوان از ظرفیت خورشید برای تولید انرژی استفاده نمود. به شکلی باید فرهنگ تولید و تأمین برق را تغییر داد. ما نباید صرفاً به سمت ایجاد نیروگاه های برق آبی یا سیکل ترکیبی برویم.
منبع:

1400/05/03
14:41:14
0.0 / 5
872
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴