انتظارات مردم از وزرای رئیسی از زبان نمایندگان

انتظارات مردم از وزرای رئیسی از زبان نمایندگان

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم اهتمام لازم برای به حداقل رساندن دلسردی و ناامیدی در مردم را به کار گیرند.​احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی درباره انتظارات مردم از وزرای دولت جدید، بیان کرد: متاسفانه به سبب عملکرد دولت گذشته مردم گرفتار بی اعتمادی و دلسردی نسبت به دولتمردان شده اند، انتظار می رود وزرای دولت جدید برنامه ای زمانبندی شده با فرآیندهای مشخص برای حل مشکلات مردم را دنبال کنند که برای مردم قابل ارزیابی باشد.
وی در ادامه با اعلان اینکه وزرای دولت باید برنامه ای را دنبال کنند که مردم نتیجه تحقق آنرا در زندگی روزمره خود ببینند، اظهار نمود: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم اهتمام لازم را برای کم کردن دلسردی و ناامیدی در مردم به کار گرفته و آنرا به حداقل کاهش دهند. بعنوان مثال در بحث کنترل بازار ارز اگر بنا باشد همانند دولت قبل بخواهند با ارزپاشی در بازار فقط قیمت را پایین بیاورند اما قیمت کالاها بالا بماند، نتیجه عملکرد آنان با دولت قبل تفاوتی نخواهد کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با اعلان اینکه بازار ارز جز از رهگذر تقویت تولید داخل و واقعی کردن اقتصاد کشور کنترل نمی گردد و با واقعی شدن اقتصاد کشور امکان صادرات کالاها فراهم می شود، اشاره کرد: امروز ما در تبریز کارخانه یخچال سازی را داریم که در ترکیه نیز تولید دارد، قیمت تمام شده تولید یخچال در ایران ۳۰۰ دلار و در ترکیه ۲۰۰ دلار است، فلذا کالایی که در ترکیه تولید می کند به عراق صادر می شود و علت این امر به واقعی نبودن اقتصاد کشور باز می گردد.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اشاره کرد: انتظار می رود وزرای دولت سیزدهم در امتداد واقعی کردن اقتصاد کشور و پشتیبانی از تولید داخل گام برداشته و امکان تولید کالاهای صادرات محور را فراهم آورند، وزرای دولت سیزدهم باید برنامه خودرا برمبنای تحقق مطالبات مردم پیش ببرند و تمام ارکان دولت باید بسیج شوند تا باری از دوش مردم بردارند.
علیرضا بیگی در آخر اضافه کرد: امروز مهم ترین اولویت کشور بحث کنترل کرونا و معیشت مردم است، متاسفانه روز به روز نیز شرایط بدتر می شود، انتظار می رود وزرای دولت برنامه های خودرا هرچه سریع تر در این عرصه اجرائی کنند. هرجا که احساس نماییم وزیری و مسئولی راه را کج می رود مجلس به میدان می آید «علیرضا سلیمی»، نماینده مردم محلات و عضو هیئت رئیسه مجلس، در ارتباط با "نحوه تعامل دولت سیزدهم و مجلس یازدهم" اظهار داشت: وزرا دولت سیزدهم از مجلس رای اعتماد گرفته اند و باید تیم کاری خودرا مشخص کنند، بهرحال هر وزیری تیمی می خواهد و مشخص کردن این تیم کاری نیاز به زمان دارد برای اینکه هر وزیری تا عمق استانها مسئولیت دارد، اختیار با خود وزیر است که از چه تیمی استفاده نماید. مجلس بنای کمک به وزرای دولت را دارد و کمک به وزرا به این معنا نیست که مجلس از وظایف نظارتی خود دست بکشد.
بنا به گزارش برنا، وی در ادامه اظهار داشت: اگر قانونی نیاز به اصلاح داشته باشد مجلس این آمادگی را دارد که با مشورت با دولت این کار را انجام دهد و هدف ما این است که کار مردم راه بیفتد و مسیر توسعه کشور سرعت بیشتری پیدا کند و دولت از ظرفیت نمایندگان در مجلس استفاده نماید. هرجا که احساس نماییم وزیری و مسئولی راه را کج می رود مجلس به میدان می آید و با ابزار سوال، تذکر و استیضاح از سر خیرخواهی این وزیر را به مسیر اصلی برمی گردانیم. هدف این است که اجازه ندهیم کشور گرفتار چند دستگی شود. سلیمی اظهار داشت: به هیچ وجه بین قوا اختلافی را شاهد نخواهیم بود، نه به این معنا که مجلس استقلال خودش را از دست بدهد به هیچ وجه، یعنی مجلس در عین استقلال، با دولت هم افزایی خواهد داشت. وی در پاسخ به این پرسش که تعدادی از نمایندگان در نطق های خود به این نکته اشاره می کنند که نمایندگان در جلسات مهم بسیار غیبت دارند مشخصا بفرمایید میزان غیبت مجاز نمایندگان به چه صورت است، اظهار داشت: طبق بخشنامه اگر نمایندگان صد ساعت متوالی در سال غیبت غیرموجه داشته باشند اینها مستعفی شناخته می شوند و از نمایندگی عزل می شوند. 27219 ​


منبع:

1400/06/12
14:25:16
0.0 / 5
824
تگهای خبر: برنامه , دولت , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳