نظر پزشکیان درباره تیم اقتصای دولت

نظر پزشکیان درباره تیم اقتصای دولت

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مجلس یازدهم با تاکید بر این که باید تکلیف سیاست خارجه کشور مشخص شود، اظهار داشت: تمام تاجران در دنیا تلاش می کنند هزینه مبادلات شامل حمل و نقل، مبادلات پولی، جابجایی کالا و محصولات را کاهش دهند؛ اما وقتی ما این مسیرها را دور می زنیم یعنی هزینه را افزایش می دهیم و این به مدلول آنست که تولید کنندگان و بازرگانان خودمان را از میدان رقابت دور می اندازیم.مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره این که رویکرد دولت با حضور محسن رضایی، مخبر، رهبر و خاندوزی در تیم اقتصادی به چه شکل پیش خواهد رفت، گفت: گفتنش سخت است؛ این تیمی که آقای رئیسی تعیین کرده و کنار هم قرار داده است، اگر قبله واحد و برنامه مشخصی برای رسیدن نداشته باشند، طبیعی است که هر کسی در آن می خواهد بصورت سلیقه ای جلو برود که در راه به تناقض با یکدیگر بر می خورند.
وی اضافه کرد: یک وقتی ما نقشه ای داریم و همه مهندسان جمع شده اند به جهت اینکه آنرا اجرائی کنند و یک وقت نیز هر مهندسی می خواهد نقشه خودرا پیاده کند؛ آن وقت است که به اختلاف می خورند؛ مشکل ما نبود آن نقشه ای است که می خواهیم به طرفش برویم. در نتیجه ممکنست هر کدام از این آدم ها حرفی را بزنند که آبشان با یکدیگر در یک جوب نرود و فرصت ها و زمان را از دست دهند. پزشکیان درباره مذاکرات و این که چه آینده ای خواهد داشت، اظهار داشت: برمبنای تجربه هایی که در طول تاریخ وجود دارد هیچ کشوری با بستن مرزهایش به جایی نرسیده و توسعه در این شرایط امکان پذیر نیست؛ ضمن این که تمام تاجران در دنیا تلاش می کنند هزینه مبادلات شامل حمل و نقل، مبادلات پولی، جابجایی کالا و محصولات را کاهش دهند؛ اما وقتی ما این مسیرها را دور می زنیم یعنی هزینه را افزایش می دهیم و این به مدلول آنست که تولیدکنندگان و بازرگانان خودمان را از میدان رقابت دور می اندازیم و آنها مجبور هستند برای رسیدن، مسیر طولانی تری را طی کنند در نتیجه آن کسی که زودتر می رسد، برنده تر است.
این نماینده مجلس یازدهم اشاره کرد: بدین سبب با این ساختار و این که FATF را قبول نمی نماییم، اگر برجام و گفت وگوهای بعدی را نپذیریم و نتوانیم با دنیا گفت و گو نماییم و بعد بگوییم توسعه پیدا می نماییم، کار بسیار سختی است. وی افزود: حالا باید تیم جدید بروند وین ببینیم چه می کنند؛ یا باید بنشینند گفت و گو کرده و مسائل را حل کنند یا وقت تلف نکنند، آن چیزی را که می گویند، اجرا کنند که البته من نمی دانم چه هست. 2323


منبع:

1400/06/23
22:21:25
0.0 / 5
990
تگهای خبر: برنامه , دولت , مجلس , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲