در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس

قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است

قالیباف: بی عرضگی در حل مشکلات نتیجه پشت کردن به سنت های الهی است

به گزارش پارلمان ایران دات کام رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید براین که بقای جمهوری اسلامی نتیجه اتکا و اعتماد به سنت های الهی در برهه های مختلف به ویژه دوران جنگ تحمیلی است، اشاره کرد: اگر شاهد بی عرضگی در اداره کشور و ناراحتی مردم هستیم به این علت است که به سنت های الهی پشت کرده ایم و در اقتصاد، سیاست، روابط اداری و مدیریت کشور می خواهیم زمینی عمل نماییم.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف که ظهر امروز (سه شنبه ۳۰ شهریور) در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس سخن می گفت با اشاره به تحولاتی که انقلاب اسلامی در ۴ دهه گذشته و نیز دوران مبارزات نهضت ۱۵ خرداد پشت سر گذاشت است، اظهار داشت: در دوران نهضت امام خمینی (ره) همه پارامترهای مادی نشان می داد که اساسا انقلاب نباید پیروز می شد و از همان روزهای نخست نهضت، به امام (ره) می گفتند که با کدام طرفدار و با کدام سرباز و با کدام امکانات می خواهی قیام کنی؟ درحالی که گفتار و رفتار امام حاکی از اعتماد و اعتقاد حقیقی ایشان به سنت های الهی بود و در حقیقت از همان نطقه اتکا به فرهنک جهاد و شهادت جزئی جدایی ناپذیر از انقلاب اسلامی شد.
وی با اشاره به سختی های دوران مبارزات انقلاب اسلامی و نیز دوران دفاع مقدس به ذکر خاطراتی تکان دهنده از روزهای مختلف جنگ تحمیلی پرداخت و اظهار داشت: اتکا به سنت های الهی یعنی صبر و مجاهدت در راه خدا، هرچند سخت و غیرقابل تحمل باشد، تا آنجا که صف مجاهدین و منافقین از هم جدا شود؛ البته این مسئله به آسانی که امروز بیان می نماییم نبود و نیست بلکه فرایندی خیلی مشکل است و به آسانی به دست نمی آید.
قالیباف در همین زمینه اشاره کرد: مجاهدت در دوران دفاع مقدس درحالی بود که در مقطعی نه فقط سیم خاردار بلکه حتی گونی برای سنگرسازی نداشتیم و سختی جنگ و فشار دشمن و آتش بعثی ها تا جایی عرصه را سخت می کرد که گاهی حتی به حفظ همان سنگری که رزمندگان ما در آن سنگر گرفته بودند یا حفظ حتی یک خاکریز راضی بودیم.
وی با اشاره به روزهای شروع جنگ تحمیلی و ایستادگی رزمندگان و مردم مقابل دشمن بعثی در مناطق مختلف خوزستان اظهار نمود: در آن روزها، نه فقط کلاشنیکف کسی ندیده بود، بلکه حتی اسلحه «ژ-۳» نیز خیلی کم بود و مدافعان این کشور فقط با اسلحه «ام. یک» و یا «برنو» مقابل لشگریان صدام ایستادند.
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در چنان شرایطی بود که رزمندگان و مجاهدان از مسیر خدا و دفاع در مقابل دشمن پا پس نکشیدند و خدا به جهت این مجاهدت ها و صبر در آن سختی ها، به ملت ایران پیروزی در جنگ و منزلت و عزت عطا کرد.
قالیباف اشاره کرد: اتفاقات جنگ های احد، حنین، خندق و... را در آیات و روایات خوانده ایم و دوران دفاع مقدس را نیز با گوشت و پوست و استخوان درک کرده ایم بر این اساس که می گوییم که اگر بر سنت های الهی پابرجا باشیم، وعده الهی برای پیروزی، وعده ای صادق است و امروز اگر بقای جمهوری اسلامی را شاهد می باشیم به این علت است که با اتکا به سنت های الهی در برهه های مختلف به ویژه دوران دفاع مقدس حرکت کرده ایم.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سنت های الهی طبق آیه قران ها نه تبدیل می شود و نه تحویل، اشاره کرد: همان سنت ها و قوانین الهی امروز در عرصه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم جاری است و در این حوزه ها باید به همان سنت ها اتکا کرد.
وی ادامه داد: اگر از سویی شاهد بی عرضگی در اداره کشور و از طرفی شاهد ناراحتی مردم هستیم به این علت است که به سنت های الهی پشت کرده ایم و در اقتصاد، سیاست، روابط برادرانه و روابط اداری می خواهیم زمینی عمل نماییم.
قالیباف با تاکید بر اینکه اگر در اقتصاد هم به سنت های الهی و همان اعتقاد رزمندگان دوران دفاع مقدس عمل نماییم، در همین اقتصاد هم فراوانی های زیادی هست، اظهار داشت: اما بدانیم که اگر در محیطی دروغ، ریا و ربا باشد خدا با هیچ کس عقد اخوت نبسته و در چنین شرایطی خدا به هیچ کس وعده پیروزی نداده است.
رییس مجلس اشاره کرد: همه باید به این پرسش فکر نماییم که آیا در هر بخش و قسمتی که حضور داریم و مسئولیت داریم، رفتارها و باورهای مان شبیه رزمندگان شلمچه آسمانی شده ایم؟ و اگر این نیست چه توقعی داریم که مشکلات را حل نماییم.
وی با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس، برنامه ریزی دقیق و عقلانیت داشتن البته با تکیه و اعتقاد به سنت های الهی جزو اصول ما بود، اظهار داشت: امروز در اداره جامعه هم باید با همان روش و اصول برنامه ریزی و مدیریت نماییم تا بتوانیم مشکلات را حل نماییم.
قالیباف در آخر اشاره کرد: آن هایی که اندیشه غربی و وادادگی در مقابل غرب را در ذهن خود دارند بدانند که عزت دنیوی و اخروی و حل مشکلات در سایه اعتقاد به سنت های الهی، اعتماد به مردم و تمسک به فرهنگ جهاد و شهادت و کار و تلاش به دست می آید و جز با اتکا به این اصول مشکلات حل نمی گردد.
منبع:

1400/06/30
17:48:11
0.0 / 5
896
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام