توصیف جالب کوهکن از مخالفین مذاکرات

توصیف جالب کوهکن از مخالفین مذاکرات

به گزارش پارلمان ایران دات کام برنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: کسی که از کف عقلانیت برخوردار بوده نمی تواند در ارتباط با برجام، مخالف مذاکره باشد اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره می کند.«محسن کوهکن»، فعال سیاسی اصولگرا، در مورد دلیل موافقت اصولگرایان با برجام و مذاکرات و این که پیش از این مخالف بودند، اظهار نمود: این حرف صحیح و درستی نیست. ما پس از پیروزی انقلاب، خط قرمزی را که جایگاه قانونی هم داشته و سیاست های کلی نظام هم در آن مشخص است و در قانون اساسی هم تسریع شده، داشتیم و آن مذاکره با آمریکا روی روابط با آمریکا است.
او اضافه کرد: البته در مواردی مصداق مذاکره دقیقا مشخص بوده و در همان چارچوب تاکید هم انجام می شده نه خارج از آن مانند مساله افغانستان و برجام؛ کسی که از کف عقلانیت برخوردار بوده نمی تواند در ارتباط با برجام، مخالف مذاکره باشد اما نکته مهم این است که چه کسی مذاکره می کند. شما در بحث شخصی، محلی و یا خانوادگی هم اگر مشکلی پیش بیاید و بخواهید مذاکره ای کنید حتما فرد امینی را انتخاب می کنید و چارچوب را برای او، کاملا مشخص می کنید.
کوهکن افزود: ازاین رو عموما انتقادات، ایرادات و اشکالات متوجه نحوه مذاکره، آنچه که در مذاکره تعهد شده و آنچه در مذاکره انجام شده و اعتماد بیش از اندازه به طرف مقابل بوده است.
این دولتمرد اصولگرا در مورد کوشش برای رفع تحریم ها هم بیان نمود: آنچه که مسلم است و در فرمایش مسؤلان هم بوده، طبیعی این است که هر مسئولی در جمهوری اسلامی و بخصوص دستگاه اجرایی، نهایت تلاش خویش را برای برداشتن تحریم ها انجام بدهد اما مهم این است که به چه قیمتی؟ یعنی باید کرامت، آقایی، استقلال و سروری ملت حفظ شود و هم مذاکره برای رسیدن به آن اهداف پیش برود. مذاکره از موضع اقتدار و قدرت و از موضع آنچه که مقام معظم رهبری از سال ها قبل اشاره کرده بودند یعنی عزت، حکمت و مصلحت بدون مانع است.
23219

1400/07/10
09:15:08
0.0 / 5
946
تگهای خبر: حكم , دولت , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱