انتقاد جلال زاده از نقض عهد اروپایی ها در برابر ایران

انتقاد جلال زاده از نقض عهد اروپایی ها در برابر ایران

ایرنا نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بر استقلال کشورهای اروپایی بخصوص سوئیس در مقابل سیاست های تحریمی آمریکا که لازمه گسترش ارتباطات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران است، تاکید و از نقض عهد اروپایی ها در برابر ایران انتقاد نمود.«وحید جلال زاده» در دیدار با آنداراس اییبی رئیس مجلس شورای ملی سوئیس ضمن اشاره به صد سال ارتباطات دوستانه میان ایران و سوئیس اظهار داشت: سابقه صد سال مراودات میان دو کشور پشتوانه محکمی برای توسعه مناسبات در میان است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجالس ایران و سوئیس می توانند به تحکیم و تقویت ارتباطات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کمک کنند.
وی با تاکید بر عملیاتی شدن توافقات امضا شده میان دو کشور اضافه کرد: اجرایی شدن نقشه راه امضا شده میان روسای جمهور ایران و سوئیس در سالهای اخیر، می تواند به ارتقا سطح مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین منجر شود.
جلال زاده در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به معضلات به وجود آمده از جانب قدرت های جهانی خاطرنشان کرد: جهان امروز از استانداردهای دوگانه کشورهای قدرتمند رنج می برد و تحریم های ظالمانه آمریکا ضد کشورمان نتیجه این سیاست غیرمنطقی و نادرست است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش های مختلف با تأیید فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران تاکید داشته ولی قدرت های زورگو با نادیده گرفتن این گزارش ها به حمایت خود از رژیم صهیونیستی که دارای کلاهک های هسته ای است، ادامه می دهند.
وی در ادامه در مورد تحولات منطقه بخصوص پناهجویان افغانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به مدت چهل سال میزبان پناهندگان افغانی است و باید سازمان های بین المللی فعال در این بخش متعهد به کمک های بشردوستانه باشند.
جلال زاده در همین راستا اضافه کرد: قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از مرزهای شرقی ایران به اروپا توسط قاچاقچیان هزینه های زیادی به کشورمان وارد کرده است ولی کشورهای اروپایی به تعهدات خود در این حوزه عمل نکرده اند.
این نماینده مجلس استقلال کشورهای اروپایی بخصوص سوئیس در مقابل سیاست های تحریمی آمریکا را لازمه گسترش ارتباطات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران دانست.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در انتها بر تداوم همکاری میان شرکت ها و بخش های خصوصی، گسترش توریسم و توسعه همکاریهای کشاورزی میان دو کشور تاکید کرد.
رییس مجلس شورای ملی سوئیس: شرکتهای سوئیسی علاقه مند به سرمایه گذاری مشترک با همتایان ایرانی هستند
آنداراس اییبی رئیس مجلس شورای ملی سوئیس در ادامه با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشوری را مهم و محوری در منطقه خواند و اظهار داشت: پارلمان و دولت سوئیس همواره به دنبال توسعه و گسترش مناسبات با ایران هستند و حل مسائل در ارتباط با توافق برجام می تواند به تسهیل مراودات فیمابین منجر شود.
وی ضمن اشاره به توانمندی های دو کشور در بخش های مختلف اقتصادی اضافه کرد: ظرفیت های فراوانی در عرصه های کشاورزی، صنعتی و توریسم در سوئیس و ایران وجود دارد و شرکتهای سوئیسی علاقه مند به سرمایه گذاری های مشترک با همتایان ایرانی خود هستند.
اییبی با قدردانی از میزبانی جمهوری اسلامی ایران از پناهندگان افغانی اظهار داشت: برخورد انسانی و فراهم کردن شرایط مناسب زندگی پناهندگان در ایران قابل تقدیر است و کشور سوئیس تلاش نموده در بحث کمک های بشردوستانه فعال باشد و بودجه سیاست های حمایتی خویش را افزایش دهد.
رئیس مجلس شورای ملی سوئیس در انتها بر فعال کردن و تسهیل مراودات میان بخش های خصوصی دو کشور تاکید کرد.
۲۳۲۱۹

1400/07/20
10:53:07
0.0 / 5
1107
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳