نماینده ساری:

می توان از سرمایه گذاری چینی ها برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی بهره برد

می توان از سرمایه گذاری چینی ها برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی بهره برد

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: تبادل سرمایه، تکنولوژی و نیروی کار در تمام کشورهای دنیا رایج بوده و در کنار ظرفیت های داخلی می توان از ظرفیت سرمایه گذاری چینی ها برای ساخت 4 میلیون واحد مسکونی استفاده نمود.


علی بابایی کارنامی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اخبار انتشار یافته در خصوص مشارکت چینی ها برای اجرای قانون جهش تولید مسکن، بیان کرد: سرمایه گذاری چینی ها و حتی سایر شرکت های خارجی مغایر با منافع شرکت های داخلی و ظرفیت های ما نیست. امروز بحث سرمایه گذاری چینی ها مطرح است و ما همیشه از سرمایه گذاری کشورهای خارجی استقبال خواهیم کرد.
ایشان سپس اظهار نمود: یکی از ایراداتی که همیشه به مدیریت کشور ما وارد می دانستند این بود که چرا باب مذاکره و همکاری با کشورهای دیگر را باز نمی کنید. کشور چین یک ابرقدرت اقتصادیست چه اشکالی دارد به بهانه تامین مسکن در کوتاه مدت ما وارد سرمایه گذاری های جدیدتری نیز بشویم.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: سرمایه گذاری کشورهای خارجی حسن های مختلفی دارد همچون این که هم سرمایه جدید وارد کشور می شود و هم تکنولوژی نوین وارد می شود و هم تبادل دانش فنی صورت می گیرد. این امر حتی می تواند زمینه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در زمینه هایی غیر از مسکن را نیز فراهم آورد.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه اشاره کرد: ما منکر ظرفیت های داخلی و دانش متخصصان خودمان نیستیم، باید از تمام دانش و ظرفیت داخلی نیز استفاده گردد. اما برای ساخت ۴ میلیون مسکن در کوتاه مدت ظرفیت خالی نیز وجود دارد که می توان برای پرکردن این ظرفیت خالی از کشورهای دیگر استفاده نمائیم.
بابایی کارنامی اضافه کرد: تبادل سرمایه، تکنولوژی و نیروی کار در تمام کشورهای دنیا رایج است، تعدادی از کشورهای دیگر نیز از ظرفیت های ما بهره برده اند. از نظر بنده ورود شرکت های خارجی به اصل امنیت سرمایه گذاری در کشور لطمه وارد نمی کند.1400/08/14
16:58:41
0.0 / 5
948
تگهای خبر: طرح , قانون , متخصص , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱