مقتدایی:

اصحاب رسانه باید از فضای توام با احترام و امنیت برخوردار باشند

اصحاب رسانه باید از فضای توام با احترام و امنیت برخوردار باشند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس بر لزوم تأمین فضای توام با احترام و امنیت برای خبرنگاران و اصحاب رسانه تاکید نمود.


عباس مقتدایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه قانون مطبوعات مجموعه ای از تکالیف، مقررات و وظایف را برای افراد در رابطه با فعالیتهای رسانه ای مشخص کرده، اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید از فضای توام با احترام و امنیت برای طرح مواردی که فکر می کنند به نفع جامعه است برخوردار باشند.
وی ادامه داد: در همین راستا هرگونه تخلف و اقدام خلاف مقررات قابلیت رسیدگی در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات را دارد اما تا پیش از آن نباید بگونه ای اقدام گردد که گویی خبرنگار از حریم لازم برای فعالیت رسانه ای بهره مند نیست.
این عضو هیات منصفه مطبوعات استان اصفهان خاطرنشان کرد: اقدام اخیر وزارت نفت در مورد طرح شکایت از فردی که بعنوان خبرنگار فعالیت نموده می تواند بر هم زننده نظم عمومی جامعه باشد. اگر مواردی باشد که فردی خلاف مقررات عمل کرده قابلیت رسیدگی دارد اما این که در سطوحی که معمولا امنیت جامعه را به خطر نمی اندازد و یا مغایر قانون نیست بخواهند با انواع فشارها به فردی نکته ای را دیکته کنند پذیرفته نیست.
مقتدایی تصریح کرد: من در صحن علنی مجلس هم به وزیر نفت متذکر شدم که شخصاً ورود کند و اجازه ندهد که زیرمجموعه های وزارت نفت، فضای آزادی موجود در جامعه و حریت اصحاب رسانه را خدشه دار کنند.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در انتها افزود: همه باید کمک نماییم خبرنگاران چشم بینای جامعه و گوش شنوا و زبانی باشند که با آن بتوانند هشدارهای لازم را بدهند و فضای رسانه ای فضای سالمی برای فعالیت باشد.
منبع:

1400/08/17
12:43:37
0.0 / 5
912
تگهای خبر: دادگاه , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴