نوری قزلجه:

در چند ماهه اخیر ارزش پول ملی دو برابر کاسته شده است

در چند ماهه اخیر ارزش پول ملی دو برابر کاسته شده است

به گزارش پارلمان ایران دات کام نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید بپذیریم که تحریم ها بر اقتصاد ما اثر داشته و در مدت کوتاه چندماهه ارزش پول ملی بیشتر از دو برابر کاهش پیدا کرد و قدرت خرید مردم نصف شد.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در طول تاریخ و در پس برون و کشاکش حکومت ها و دولت ها با سلایق و علایق گوناگون، این روحانیت اصیل و مرجعیت بوده که همواره صدای ملت بوده و هستند و در عصر حاضر و به برکت انقلاب اسلامی ملت بزرگ و فهیم ایران، ثمره مرجعیت با عنوان ولایت فقیه نمود عینی یافته و ازاین رو ولایت فقیه به غیر از مرجعیت نیست و جداسازی آن جفا به ولایت فقیه است.
وی ادامه داد: حالا هم مرجعیت بیدار و مسئولیت پذیر عصر ما در کنار ولایت و امت بوده و بعنوان دغدغه مندان دین و دنیای مردم و سعادتمندی آنها همواره مصلحت امت را رهنمون و گوشزد می نمایند و شخصیت بزرگوار و کم نظیری چون حضرت آیت الله صافی گلپایگانی که حضرت امام (ره) وصیت نامه سیاسی الهی خویش را به ایشان سپردند، همچون این مراجع عظیم الشان هستند که در امتداد قرن ها تجربه مرجعیت و روحانیت اصیل بعنوان دردآشنای دلسوز باز هم همان صدای مردم عصر خویش هستند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی قانون اساسی فاخرمان را ورق می زنیم و بر سطور پرافتخار آن می نگیریم، هر یک از کلمات دریچه ای بر مناظر پرافتخار و تلاش خستگی ناپذیر ملت ایران برای دستیابی به یک میثاق ملی و قانون اساسی مترقی با کوله باری ا ز تجربه و آزمون هاست و یادآور جانفشانی ها و خون های ریخته شده و پایمردی های بیشمار است. به گذشتگان خود بعنوان نخستین ملتی که در منطقه خاورمیانه به دنبال قانون اساسی بودیم و به آن دست یافتیم افتخار می نماییم که پس از انقلاب اسلامی آنرا غنی تر کردیم و الان مسئولیت سنگین حفظ و رعایت آنرا امروز بر عهده داریم.
نوری در ادامه اظهار نمود: اگر بخواهیم این میثاق ملی را در یک جمله خلاصه نماییم، آزادی و حاکمیت اراده ملت بر امور جامعه خویش است و اینجاست که اراده ملت در مجلس متجلی می شود و بنابراین این مجلس در رأس امور قرار گرفته و منشاء همه قدرت ها در کشور است. پس نه شخص من نماینده و نه ساختار این مجلس، بلکه تجلی اراده ملت بر رأس امور است، ازاین رو تصمیمات و قانونگذاری ما الزاما باید در چهارچوب اراده ملت و آزادی های مدنظر ملت باشد، یا همان اصطلاح پارلمانی آن با رعایت اصول قانون اساسی باشد.
وی ادامه داد: یعنی هم شکل گیری این مجلس و هم فعالیت آن باید کاملا مبتنی بر اراده ملت باشد و اگر برخلاف آن عمل شود و بخواهد منشاء این اراده یعنی ملت را از آزادی هایش محدود کند، چنین تصمیماتی در محکمه ملت مردود خواهد بود.
نماینده مردم بستان آباد در ادامه تصریح کرد: ازاین رو چه برای اقتصاد قانون بنویسیم چه برای جمعیت و چه برای فضای مجازی قانون بنویسیم و چه برای انتخابات ها، حتما باید روح قانون اساسی را که تجلی اراده ملت است همیشه و در همه حال مراعات نماییم.
نوری ضمن اشاره به مسئله اقتصاد بیان نمود: فارغ از نگاه های سیاسی و جناحی و فارغ از گلایه هایی که در مبحث انتخابات ریاست جمهوری اخیر هست، همه باید کمک نماییم که این دولت جدید موفق شود. بدون شک بهره گیری از نیروی انسانی شایسته و توانمند و تجربه مدیران موجود کمک شایانی به دولت خواهد نمود و نیک می دانیم که کشور از نظر اقتصادی در شرایط حساسی قرار دارد و ضربه هایی که دولت آمریکا در سالهای اخیر به اقتصاد ایران زده، اوج دشمنی با ملت ایران بوده است.
وی ضمن اشاره به بیانات رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند تحریم هایی که ترامپ انجام داد جنگ اقتصادی آمریکا با ایران است و این جنگ هنوز هم ادامه دارد و باآنکه ملت و مسئولین سال هاست که مقاومت می کنند و دولت آمریکا را در رسیدن به آرزویش که قحطی در ایران است ناکام گذاشته اند اما همه باید تلاش و تدبیر نماییم که هرچه سریعتر و به هر شکل و به هر نحو ممکن این فشار سنگین و ظالمانه در حوزه اقتصاد و گرانی مایحتاج ضروری مردم و تورم را از دوش مردم صبور و مقاوم ایران برداریم.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: باید بپذیریم که تحریم ها بر اقتصاد ما اثر داشته ولو 30 درصد هم باشد باز در حوزه اقتصاد مقدار قابل توجه و اثرگذار می باشد. در خلال مدت کوتاه چندماهه ارزش پول ملی بیشتر از دو برابر کاهش پیدا کرد و قدرت خرید مردم نصف شد. گرچه مسئولین، شرمنده نجابت مردم مقاوم و صبور هستند ولی بطور قطع راه جبران آن، حذف ارز ترجیحی از کالاهای اساسی و افزودن بر بار فشار بر اقشار ضعیف جامعه نیست و باید از نظر کارشناسان و دلسوزان بهره جست و تصمیمات شجاعانه و جسورانه گرفت و با سیاست ورزی توام با حکمت و حفظ اقتدار و عزت ملی و با تمام قوا به دنبال چاره اساسی بود.
نوری قزلجه در ادامه نطق خود بیان نمود: از صدا و سیما می خواهم برپایه ظرفیت بوجود آمده در آئین نامه داخلی کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی نسبت به پوشش مستقیم جلسات این کمیسیون بعنوان یک مطالبه عمومی اقدام نمایند.
نماینده مردم بستان آباد اظهار داشت: ضمن تشکر از مسئولین قبلی و فعلی در کمک برای گازرسانی، برق رسانی و پروژه های راهداری و بهداشت و درمان و عمران روستائی در شهرستان بستان آباد و پیرو مطالبه حضوری از رئیس جمهور محترم، از وزیر محترم نیرو می خواهم برای رفع بحران آب آشامیدنی و صنعت در شهرستان بستان آباد نسبت به اجرای عملیات انتقال آب از سد کلقان تسریع کنند.
نوری از وزیر راه و شهرسازی خواست که در جهت اتمام چهارخطه کردن مسیر پرترافیک و حادثه خیز تبریز _ بستان آباد اقدامات عاجل را به عمل آورند.
او همینطور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست که برای تکمیل پوشش اینترنت در روستاهای شهرستان بستان آباد دستور عاجل صادر کند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس از تلاش مدیران کل خدوم در استان آذربایجان تشکر کرد و اظهار داشت: امیدوارم همه ادارات شهرستان بستان آباد در راه خدمات شایسته به مردم شریف و نجیب این منطقه از توفیقات روز افزون الهی بهره مند شوند.




منبع:

1400/08/19
12:22:51
0.0 / 5
978
تگهای خبر: پروژه , حكم , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام