یك عضو كمیسیون آموزش:

ستاد مقابله با کرونا بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس نظارت کند

ستاد مقابله با کرونا بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس نظارت کند

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلان اینکه سفارش های بهداشتی در بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان باید مورد توجه باشد، اشاره کرد: هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا در این خصوص تشخیص بدهد همه باید تابع آن باشند.


فرهاد بشیری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم بررسی بیشتر موضوع بازگشایی مدارس به سبب احتمال ورود کشور به پیک ششم کرونا عنوان کرد: اینطور نیست که وزارت آموزش و پرورش نسبت به بازگشایی سراسری مدارس اصرار داشته باشد، بااینکه اهمیت آموزش حضوری در تعلیم و تربیت بسیار حائز اهمیت می باشد.
نماینده مردم پاکدشت عنوان کرد: به همین دلیل مجلس شورای اسلامی خصوصاً کمیسیون آموزش و تحقیقات برای بازگشایی مدارس بر حفظ دستورالعمل ها، پروتکل ها و گرفتن مجوزهای لازم از ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید دارد، البته موضوع بازگشایی بصورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی هم در این خصوص مورد توجه می باشد.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: هرچه ستادملی مبارزه با کرونا در این خصوص تشخیص بدهد همه باید تابع آن باشند، چونکه اعضای این ستاد می توانند در این عرصه بصورت تخصصی اظهار نظر کنند و تصمیم بگیرند، به هر شکل تلاش بر این است که در این عرصه مشکلی برای معلمین و دانش آموزان ایجاد نشود، ولی به هر شکل سفارش در بازگشایی ها باید مورد توجه باشد و اساسا آموزش و پرورش نیز به این مهم توجه دارد.
بشیری بیان کرد: با یکی از مدیران کل آموزش و پرورش درباب روند بازگشایی ها صحبت کردم، برمبنای گفته های وی ستادی در این عرصه موظف است که از شرایط و رعایت پروتکل ها در مدارس بازدید کند تا در صورت رعایت شرایط لازم، مجوز بازگشایی آن مدرسه و حضور دانش آموزان صادر شود، بدین سبب ستاد ملی مبارزه با کرونا، آموزش و پرورش و مجموعه های مربوطه باید نظارت کافی داشته باشند تا شرایط به خوبی در مدارس رعایت شود.1400/08/22
11:02:23
0.0 / 5
840
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵