مکاتبه مقتدایی با وزیر خارجه درباره روابط با کشورهای دوست و همسایه

مکاتبه مقتدایی با وزیر خارجه درباره روابط با کشورهای دوست و همسایه

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مکاتبه ای با وزیر امور خارجه در خصوص عملکرد فعالانه تر سفارت ایران در سوریه اطلاع داد.


عباس مقتدایی، درگفت و گو با ایسنا با تکیه بر لزوم دیپلماسی اقتصادی اظهار داشت: در دولت قبلی متاسفانه به دیپلماسی اقتصادی توجه لازم نشد و در دولت فعلی اراده وزارت امور خارجه در این امر دیده می شود و امیدواریم بتوانند در اسرع وقت موارد را عملیاتی کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس اضافه کرد: سایر وزرا در برنامه های خود به دیپلماسی اقتصادی اشاره کرده بودند که بررسی های فعلی ما نشان داده است که تا این لحظه صرفاً یک وزارت خانه با مدنظر قرار دادن آن برنامه ها، در حال پیگیری مبحث است.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد روابط با کشورهای دوست و همسایه اظهار نمود: در مورد بعضی کشورها مثل سوریه، باید اقدامات جدی تری در دستور کار قرار گیرد و تا این لحظه اقداماتی انجام شده ولی تا جایگاه مطلوب فاصله داریم. در همین خصوص مکاتبه ای را با وزیر امور خارجه داشته ام و امیدوارم به زودی شاهد اقدامات لازم باشیم.
مقتدایی در انتها تاکید کرد: سفارت ایران در سوریه با اهتمام بیشتری اقداماتی را در دستور کار خود قرار دهد و اخباری که به تازگی از سوریه واصل می شود نشان دهنده این است که سفارت ما حداقل در بعضی بخشها نتوانسته آنطور که باید و شاید عمل نماید.
منبع:

1400/10/01
22:06:51
0.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام