شیخ آگهی داد:

جریانی درصدد ایجاد تقابل میان جمهوریت و اسلامیت نظام است

جریانی درصدد ایجاد تقابل میان جمهوریت و اسلامیت نظام است

به گزارش پارلمان ایران دات كام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: كشوری می تواند واجد حكمرانی مشروع و پیش برنده باشد كه ملت توان انتقاد و اعتراض فردی و جمعی در چارچوب رسانه های آزاد را داشته باشند و این مهم جز با تقویت احزاب سیاسی، تشكل های صنفی و سازمان های مردم نهاد اجتماعی میسر نخواهد شد.


به گزارش پارلمان ایران دات كام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مهدی شیخ در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن برشمردن خاصیت ها و خصوصیت های اخلاقی و سیاسی پیامبر اكرم (ص) ضمن تاكید بر اینكه راه پیامبر اكرم (ص) را در جهت تقویت وحدت چراغ راه خود قرار دهیم نه اینكه به نام دوستی ایشان به دنبال شكاف در امت اسلامی باشیم، هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام را تبریك گفت.
وی افزود: در نگاهی كلی به روند نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد پیشرفت های خوبی در عرصه های علمی، تكنولوژی، نظامی و امنیتی هستیم كه هر هم وطن منصفی باید بدان افتخار كند. لكن در همه حوزه های ساختاری گرفته تا عملكرد نهادها به اشكالات در خور توجهی بر می خوریم. متاسفانه نهاد مجلس آنگونه كه در خور جمهوری اسلامی است و آنطور كه امام راحل ترسیم نموده نه تنها در راس امور نیست بلكه در تاثیرگذاری بعنوان یك قوه ای كه وظیفه تقنین و نظارت بر عملكردها را دارد گرفتار محرومیت است. نهاد دولت نیز فربه، ناكارآمد و عاری از نخبگان و شایستگان شده و توان لازم را برای عبور از چالش های كشور ندارد.
شیخ ابراز عقیده كرد: قوه قضائیه نیز نتوانسته نماد سلامت، بی طرفی و رسیدگی موثر و سریع به شكایات مردمی و اجرای عدالت باشد. صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز تبدیل به صدا و سیمای سلیقه ای خاص شده و با عنایت به انحصاری بودن آن راه بر دیگر سلایق - كه در نظام جمهوری اسلامی تعریف می شوند و از نظر عددی و پایگاه اجتماعی نیز اهمیت بیشتری از سلیقه حاكم بر این رسانه دارا می باشند- بسته شده، برای حل این امور و دیگر چالش ها و رسیدن به وحدت نظر پیرامون چگونگی برون رفت از این وضعیت نیازمند نگاهی بلندنظرانه همراه با سعه صدر و آرامش در سایه وحدت و پرهیز از درگیری های بی مورد جناحی می باشیم.
این عضو فراكسیون امید مجلس معتقد است: بر هم زدن سازماندهی شده سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی و یا رئیس جمهور در یك بازدید رسمی استانی نه تنها حل كننده مشكلات نبوده بلكه كشور را به سمت بی ثباتی می كشاند. آگهی می دهم جریانی درصدد ایجاد تقابل میان جمهوریت و اسلامیت نظام است. حال كه اسلامیت و جمهوریت برمبنای قرائت امام راحل از اسلام ناب محمدی یك عنصر می باشد و آن دینی است برای مردم و مردم را حاكم بر سرنوشت خود می داند مبادا در این دام گرفتار شویم. كشوری می تواند واجد حكمرانی مشروع و پیش برنده باشد كه حداقل سه عنصر ساختار سیاسی، سیاستگذاری و مدیران شایسته و متعهد در آن پرورش یافته باشد و با آرای آزاد ملت برگزیده شده و در حوزه اختیارات خود خدمت كند و ملت نیز توان انتقاد و اعتراض فردی و جمعی در چارچوب رسانه های آزاد را داشته باشند و این مهم جز با تقویت احزاب سیاسی، تشكل های صنفی و سازمان های مردم نهاد اجتماعی میسر نخواهد شد.
شیخ درانتها افزود: وظیفه می دانم نسبت به وضعیت معیشتی مردم به همه مسئولان ارشد نظام آگهی دهم خصوصا در مورد اقشار كم درآمد كه هر چه داریم به بركت فداكاری آنها است توجهات لازم صورت پذیرد. گرانی مسكن در شهرهای بزرگ، اجاره نشین ها را به حاشیه شهر برده است و گاهی آنها را گرفتار معضلات بغرنجی كرده است. لازم است مسئولان استانی و وزارتخانه ای در این زمینه عاجلا اقدام نمایند.
منبع:

1398/08/21
22:41:35
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲