متن نامه رئیسی به قالیباف برای اعمال اصلاحات در بودجه ۱۴۰۱

متن نامه رئیسی به قالیباف برای اعمال اصلاحات در بودجه ۱۴۰۱

پارلمان ایران دات کام: رییس جمهور در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی اصلاحات انجام شده در بعضی از بندهای لایحه بودجه 1401 را اعلام نمود.


به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از ایسنا، متن نامه آیت الله ابراهیم رئیسی به محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاحات در چند بند از لایحه بودجه ۱۴۰۱ به شرح زیر است:
«جناب آقای دکتر قالیباف
رئیس محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام، پیرو ارسال لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بدین وسیله اصلاحات لایحه یاد شده که در جلسه ۱۴۰۰/۱۱/۶ هیئت وزیران به تصویب رسیده است، به شرح زیر برای انجام تشریفات قانونی تقدیم می شود:
۱-متن زیر بعنوان جزء (۵) به بند (و) و تبصره (۵) الحاق می شود:
۵-در راستای صیانت از ثبات بازار سرمایه، دولت موظف است جهت انتشار اوراق مالی اسلامی توسط صندوق تثبیت بازار سرمایه، قسمتی از سهام متعلق به خود در شرکت های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس را با رعایت مقررات مربوط به توقیق اوراق بهادار در بازار سرمایه، به مدت سه سال نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه توثیق کند. صندوق تثبیت بازار سرمایه، مجاز است نسبت به انتشار اوراق اسلامی به پشتوانه سهام توثیق شده دولت اقدام نماید. سود اوراق مالی اسلامی منتشره توسط صندوق تثبیت، از محل منابع این صندوق، به دارندگان اوراق پرداخت می شود. تعداد، نوع و نحوه ارزش گذاری سهام تعلق به دولت که به سبب این حکم در وثیقه قرار می گیرد، توسط کمیته بند (و) تبصره (۵) این قانون، تعیین می گردد.
۲- متن زیر بعنوان بند (م) به تبصره (۵) الحاق می شود:
م- دولت مجاز است معادل ده درصد (۱۰%) از کل وجوه حاصل از عرضه اولیه هر سهم متعلق به دولت و یا شرکت های دولتی در بازار سرمایه در روز عرضه اولیه را (بعد از ایفای تعهد بودجه) بمنظور انجام عملیات بازارگردانی همان سهم، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی در صندوق سرمایه گذاری مشترک توسعه بازار کارسازی نماید.
۳- عنوان ردیف (۵) قسمت دریافتی ها (منابع) جدول تبصره (۱۴) به شرح زیر اصلاح می شود:
منابع حاصل از اصلاح نرخ گاز خوراک پتروشیمی ها و پالایشگاه ها و صنایع پایین دستی و مجتمع های احیای فولاد و مصارف مربوط به تأسیسات عمومی با اعمال سقف نرخ گاز صادراتی (حداکثر پنجاه هزار (۵۰.۰۰۰) ریال) و نرخ گاز سوخت معادل چهل درصد (۴۰%) خوراک گاز پتروشیمی ها (حداکثر به مبلغ بیست هزار (۲۰.۰۰۰) ریال و قیمت سوخت صنایع سیمان ها ده درصد (۱۰%) نرخ پتروشیمی ها (حداکثر به مبلغ پنج هزار (۵.۰۰۰) ریال).
۴- مبلغ یکصد و هفتاد هزار میلیارد (۱۷۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از مبلغ ردیف (۵) قسمت دریافتی ها (منابع) جدول تبصره (۱۴) و مبلغ چهارصد هزار میلیارد (۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال از ردیف (۲۴) قسمت پرداختی ها (مصارف) کاسته می شود.»
منبع:

1400/11/13
22:47:54
0.0 / 5
729
تگهای خبر: تصویب , حكم , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام