آصفری در گفت وگو با پارلمان ایران دات كام عنوان كرد:

در مقابل تولید دانش بنیان، مدیران مزاحم داریم نه قوانین مزاحم

در مقابل تولید دانش بنیان، مدیران مزاحم داریم نه قوانین مزاحم

به گزارش پارلمان ایران دات کام مرکزی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای تحقق شعار سال با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین، قوانین مزاحم و دست و پاگیری وجود ندارد بلکه این مدیران مزاحم هستند که باید حذف شوند تا شعار سال با کار جهادی محقق شود.محمدحسن آصفری در گفتگو با ایسنا به تشریح وضعیت استان مرکزی در عرصه تولید دانش بنیان پرداخت و اظهار نمود: استان مرکزی یک استان صنعتی و برخوردار از منابع معدنی است و در حوزه کشاورزی هم جایگاه خوبی در کشور دارد و این پتانسیل ها مزیت خوبی برای فعالیت در عرصه تولید دانش بنیان به حساب می آید.

وی اضافه کرد: فعالیت صنایع بزرگی همچون پتروشیمی، پالایشگاه، آلومینیوم سازی و دیگر صنایع مادر فعال در استان مرکزی می تواند ظرفیتی برای فعالیت در حوزه دانش بنیان باشد بگونه ای که مواد خام صنایع مادر استان در اختیار مجموعه های تولیدی قرار بگیرد که دارای ایده های دانش بنیان هستند تا به جای خام فروشی، مواد خام تبدیل به کالاهایی شود که برای کشور ارزآوری داشته باشد.

این نماینده مردم در خانه ملت اظهار داشت: وقتی تولید دانش بنیان در کشور شکل نگیرد خام فروشی رواج خواهد یافت. در این شرایط باید مواد خام به خارج ارسال و در عوض کالاهای مورد نیازی که می تواند با استفاده از دانش و توان ملی در کشور تولید کرد را وارد کرد و باعث خروج ارز از کشور شد.

وی به مزیت استان مرکزی در حوزه کشاورزی هم اشاره نمود و اضافه کرد: استان مرکزی قطب کشاورزی و دامپروری ایران است و با عنایت به محدودیت منابع آبی باید بستر کشت محصولات با نیاز آبی کمتر در سایه بهره گیری از توانمندی دانش بنیان را در این استان فراهم نمود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا قوانین موجود در عرصه تولید دانش بنیان کافی و راهگشا هستند، اظهار داشت: بعید بدانم که قوانین مزاحمی در راه تولیددانش بنیان در کشور وجود داشته باشد، این مدیران مزاحم هستند که مانند مانع بزرگی پیش روی توسعه تولید دانش بنیان قرار دارند. باید مدیران مزاحم از سر راه برداشته شوند و افرادی مسئولیت بپذیرند که معتقد به تولید دانش بنیان باشند تا سیاست های اجرایی شدن تولیدات مبتنی بر دانش و فناوری به درستی عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: به جهت اینکه چالش هایی مثل واردات بی رویه و قاچاق کالا و رانت های مواد اولیه و... در راه تولید دانش بنیان مانع ایجاد نکنند باید با متخلفین برخورد قانونی کرد تا به تولید ضربه نخورد. تقویت بعد نظارتی می تواند تولیدکنندگان داخلی را ملزم به تولید کالای باکیفیت کند و منجر به کاهش قیمت تمام شده محصولات داخلی شده و رقابت پذیر شوند.

آصفری خاطرنشان کرد: ارزان بودن کالای قاچاق از مهم ترین علل روی آوردن مردم به خرید کالای قاچاق است و باید با ارتقای کیفیت کالای تولید داخل و کاهش قیمت آن، مانع از ورود کالای قاچاق به داخل کشور شد که لازمه آن تقویت تولید دانش بنیان است.

منبع:

1401/01/20
11:41:08
0.0 / 5
701
تگهای خبر: فروش , قانون , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵