قالیباف در صحن مجلس:

تحقیق و تفحص ها باید مؤثر باشد

تحقیق و تفحص ها باید مؤثر باشد

به گزارش پارلمان ایران دات کام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تحقیق و تفحص ها باید با دقت صورت گیرد و مؤثر باشد.به گزارش پارلمان ایران دات کام به نقل از مهر، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۰ فروردین) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی عنوان کرد: بعد از آنکه تحقیق و تفحصی در مجلس به اتمام می رسد و گزارش آن به قوه قضاییه ارسال می شود، نمایندگان نمی دانند آن تحقیق و تفحص ها به کجا می رسد.
وی بیان نمود: باید گزارشی از نتایج تحقیق و تفحص ها در صحن مجلس مطرح شود تا نمایندگان در جریان جزئیات آن قرار گیرند، آیین نامه داخلی مجلس باید به نحوی اصلاح گردد که نتایج تحقیق و تفحص ها برای نمایندگان مشخص شود.
محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: یکی از ابزارهای نظارتی ما تحقیق و تفحص است اما باید با دقت و به صورت مؤثر پیگیری شود و تحقیق و تفحص ها باید مؤثر باشند.
وی متذکر شد: بنده مطالعه کردم و بر مبنای آن می گویم که تحقیق و تفحص ها در دوره های قبلی مجلس خروجی نداشت. حوزه معاونت نظارت مجلس باید یک بررسی درباره تحقیق و تفحص های مجلس در دوره های قبل و در دوره فعلی تهیه نماید و گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تفاهمنامه ای بین مجلس و قوه قضاییه منعقد شده است که برای توجه و رسیدگی به موضوع هایی است که مجلس به قوه قضاییه ارسال می کند.منبع:

1401/01/30
12:43:36
0.0 / 5
711
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارلمان ایران دات كام